Parti heyetimiz Afyon’da saldırıya uğradıkları iddia edilen işçilerle görüştü

Mardin İl Başkanımız İsmail Çevik, Afyon’un Sultandağı ilçesinde yaşanan kavga nedeniyle memleketlerine gönderilen işçilerle görüştü.

/ ZİYARETLER / Küçült | Büyüt

Çevik, aralarında İl Başkan Yardımcısı Hamit Irmak ve Artuklu İlçe Başkanı Ferit Dengiz’in de bulunduğu bir heyetle, saldırıya uğradıkları iddia edilen işçileri ziyaret etti.

Derik’e bağlı Dikmen (Kanizıl) Mahallesi’nde işçilerle bir araya gelen Çevik, kavga sırasında hafifçe yaralanan İ. T, A.Ö ve İ.T.  adlı gençlerle bir görüştü.

Yaşadıkları olayı heyetimize anlatan gençler, olayın Arefe günü berber sırası nedeniyle yaşanan bir tartışmadan dolayı yaşandığını söylediler.

Gerçekleştirdikleri ziyaretten sonra açıklamada bulunan Mardin İl Başkanımız İsmail Çevik, olayın bazı çevrelerce provoke edilmeye çalışıldığını söyledi.

Çevik, “Kavga berber sırası bekleyen gençler ile işyeri sahipleri arasında gerçekleşiyor.  Berber sırası bekleyen gençler işyeri sahipleri arasında başlayan ağız dalaşı kavgaya dönüşüyor. Kavganın nedeni: ‘berber sırası’  Daha sonra bazı yanlış anlamalar nedeniyle her iki tarafın akrabaları ve yakınları kavgaya müdahil oluyor. Kavga başladıktan kısa bir süre sonra jandarma olaya müdahale ediyor, kaymakam olay mahalline gidiyor.  Daha sonra olayların devam edebileceği gerekçesiyle Sultandağı’na mevsimlik işçi olarak giden 45 kişi belediye tarafından kiralanan araç ile memleketlerine geri gönderiliyor.” dedi.

Bu ve benzeri olaylar karşısında başta siyasiler olmak üzere herkesin sorumlu davranması gerektiğini ifade eden Çevik, “Toplumu ayrıştırıcı, kutuplaştırıcı ve düşmanlaştırıcı dil terk edilmelidir. Siyasilerin bu gibi olaylarda kullandığı üslup seviyeli olmalı.” dedi.

 

 

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI