Partimizin ve İYİ Partinin temsilcileri bayramlaştı

Kurban Bayramı dolayısıyla partimiz HÜDA PAR ile İYİ Parti arasında gerçekleşen bayramlaşmada, Türkiye'nin ihtiyaç duyduğu birlik ve beraberliğe vurgu yapıldı.

/ GENEL MERKEZ / Küçült | Büyüt

Genel Sekreterimiz Şehzade Demir ve Genel Başkan Yardımcımız Hüseyin İmir'den oluşan heyet, Kurban Bayramı münasebetiyle İYİ Parti Gençlik Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Berna Sukas, Kadın Politikları Toplumsal Şiddetle Mücadeleden Sorumlu Başkan Yardımcısı Kadriye Ünler ve Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar ile bayramlaştı.

Bu zorlu süreçte Türkiye'nin en çok birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğunu belirten Genel Sekreterimiz Şehzade Demir, siyaset kurumundaki kutuplaşmaya dikkati çekti.

Demir, "Bu zorlu süreçte Türkiye’nin muhtaç olduğu en önemli şey bize göre birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma kültürünün siyaset kurumunda da oturtulmasıdır. Maalesef Türkiye’de siyaset geleneğimizin böyle bir zaafı var. Dünya kadar sorunla boğuşuyoruz. Türkiye’nin bulunduğu hem stratejik hem coğrafi konum ve bizi kuşatan dış odaklar, bizim çok ciddi bir birliktelik, kardeşlik ve çok ciddi bir ruha ihtiyaç oluşturmaktadır. Siyaset kurumundaki bu kutuplaşma, öteki dil, bir araya gelememe, sorunlara beraber müdahale edememe ve ortak akıl üretememe noktasında ciddi bir sorunumuz var. Bayramın bu sorunları aşmaya vesile olmasını temenni ediyoruz." dedi.

Partilerin bir araya gelmesinin önemli olduğunun altını çizen Demir, şunları söyledi:

"Partilerin bir araya gelmesi, bayramlaşması, sorunlara beraber müdahale etmesi çok önemli bir durumdur. Farklı düşünülebilir, farklı anlayışlar, farklı hassasiyetler olabilir ancak mesele memleket meselesi, kardeşlik meselesi, insanlarımızın huzuru, barışı olunca, bize göre bütün farklılıkların bir tarafta bırakılması gerekiyor. Siyaset kurumunun buna şiddetle ihtiyacı var. İnşallah hep birlikte bunu inşa etmeye çalışacağız."

“Gönül arzu ederdi ki alışık olduğumuz geleneklerimiz üzere bayramlaşabilelim”

İYİ Parti Gençlik Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Berna Sukas, "Gönül arzu ederdi ki alışık olduğumuz geleneklerimiz üzere aynı mekanları paylaşarak, kahve ikram ederek bayramlaşabilelim. Maalesef ülkemizde ve dünyamızda yaşanan salgın nedeniyle online sistem üzerinden bayramlaşmalarımızı geçekleştiriyoruz. Yine bu sistemle bile olsa bayramlaşıyor olabilmenin mutluluğu içerisindeyiz. Bu bayram günleri bizler daha sağlıklı ve huzurlu yaşayalım diye bugün bayram günlerinde dahi çalışan başta sağlık ve güvenlik çalışanlarımız olmak üzere, tüm çalışan arkadaşlarımıza minnetlerimizi ve saygılarımızı sunarak konuşmama devam etmek istiyorum. Aynı zamanda yine bu zor salgın günlerinde sağlık sisteminin ayakta kalmasının yükünü omuzlarında çalışan tüm sağlık çalışanlarımıza da ve bu süreçte yaşamını yitiren sağlık çalışanlarımıza da Allah’tan rahmet diliyorum, yakınlarına sabırlar diliyorum." diye konuştu.

HÜDA PAR GENEL MERKEZİ

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI