Partimizin ve AK Partinin temsilcileri bayramlaştı

Kurban Bayramı dolayısıyla Partimiz HÜDA PAR ve AK Parti arasında çevrimiçi gerçekleştirilen bayramlaşmada, Türkiye'nin ekonomi gidişatı ve olağanüstü yasaların mecliste uzatılmasına ilişkin konulara dikkat çekildi.

/ GENEL MERKEZ / Küçült | Büyüt

Genel Sekreterimiz Şehzade Demir ve Genel Başkan Yardımcımız Hüseyin İmir'den oluşan heyet, Kurban Bayramı münasebetiyle AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özlem Zengin, AK Parti Kadın Kolları MKYK Üyesi Ayten Aydın ve AK Parti Gençlik Kolları MKYK Üyesi Muhammed Cem Çekerek ile bayramlaştı.

Bayramlaşmalarda karşılıklı iyi temennilerde bulunan partililer, Türkiye ve tüm İslam âleminin bayramını tebrik ettiler.

Önümüzdeki süreçte Türkiye'de siyasetin sıcak bir sürece gireceğini öngördüklerini söyleyen Genel Sekreterimiz Şehzade Demir, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra Türkiye'nin normalleşme sürecine bir türlü giremediğine dikkati çekti.

Demir, "Önümüzdeki süreçte Türkiye siyasetinde çok sıcak bir dönem olacak. Toplumun her geçen gün büyüyen beklentileri cihetinde meseleye baktığımızda gerçekten çözüm bekleyen çok fazla sorun var. Bu bayram vesilesiyle bunları da ifade etmekte fayda var. AK Parti, iktidar partisi olması hasebiyle bunları size söylemenin daha anlamlı olacağını düşünüyoruz. Diğer partilere de konuşacağız. Özellikle menfur 15 Temmuz darbe girişiminden sonra Türkiye olarak bir türlü normalleşemedik. Ekonomik sıkıntılar bir yanda siyasi sorunlar bir yanda güvenliğe dair sorunlar bir yanda olağan bir Türkiye sürecine giremedik. Daha yeni Meclis’te olağanüstü bazı uygulamaların 3 yıl daha uzatılması gibi bir yasa geçti. Belki ihtiyaç açısından bakıldığında normal karşılanabilir ama Türkiye geneli normalleşme açısında bakıldığında hiç normal olmayan bir durum. Keşke ihtiyaç olmasaydı." ifadesini kullandı.

"Halkın en önemli gündem maddesi ekonomi"

Türkiye'de halkın en önemli gündemlerinden bir tanesinin de ekonomi olduğunun altını çizen Demir, şunları kaydetti:

"Halkın gündeminin en önemli maddesi malum ekonomik sıkıntılar, hayat bağlılığı, zam furyaları, elektrik, yakıt, enerjide yükselen fiyatlardır. Bütün bu sorunlar, bu süreçten geçen Türkiye için belki ‘normal’ denilebilir elbette normaldir. Ama bunun çözüm yolunu bulmak adına, özellikle iktidar partisinin, iktidar partilerinin çok ciddi anlamda elini taşın altına koymaları, çözüm üretmek adına önemli süreçlere girmeleri ve bu konuda zor da olsa ağır da olsa ciddi bir inisiyatif almaları gerekir, böyle bir beklentimiz var. Sorunların çözümü için Türkiye geneli bir konsensüs arama, bütün partilerden yardım ve destek isteme de bu işin bir parçası olmalıdır. Öte taraftan muhalefetteki partiler açısında da bu konu çok önemlidir. Muhalefet partileri sırf iktidara vuralım, zayıflatalım, biz başa geçelim gibi bir endişeden ziyade, memleket sorunlarını çözme adına çözümün bir parçası olmalı, gerekirse iktidara yardımcı olmalı, memleketin biran önce bu sorunu aşması için her türlü katkıda bulunmakta geri durmamalıdır. Bu vesileyle bunları ifade etmiş olayım."

"HÜDA PAR'ın yaklaşımını son derece anlamlı buluyor, teşekkür ediyoruz"

HÜDA PAR'ın yaklaşımını son derece anlamlı bulduklarını dile getiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özlem Zengin, "Yaklaşımınızı son derece anlamlı buluyorum. Türkiye'de siyaset yaparken, muhalefet ile iktidar arasındaki çatışmanın dozunun fevkalede önemli olduğu kanaatindeyim. Bu çatışma çok tabidir. Muhalefetin özünde itiraz var. İtiraz olmadan muhalefetin olması mümkün değil. Muhalefet ederken aslında yapıcı olmak mümkün. Muhalefet ederken, neyi nasıl yapılacağına dair kendi perspektiflerinizi ortaya koymak mümkün. İktidarın sorumluluğu kadar ve muhalefetin de sorumlu olduğunu düşünüyorum, Türkiye'nin geleceği, mevcut problemlerin çözümü açısından. Hayat devam ettikçe probleminin olmaması düşünülemez. Önemli olan bu problemleri nasıl çözeriz.

15 Temmuz zor bir süreçti Türkiye için. Bir taraftan o günü aşmakla hamd ediyoruz. Türkiye'nin demokrasi tarihi açısından baktığımızda çok önemli bir gün. 15 Temmuz'la alakalı 40 yıllık bir geçmişle bir gizlilik içerisinde 15 Temmuz sürecinde gelmişler. MYK'da bu konu ile ilgili 3 yıl sürenin uzatılması ile ilgili uzun bir tartışma yapıldı. Bu uzun tartışmadan sonra Türkiye'de ve dünyada kendisini bu kadar gizleyerek son derece profesyonel örgütlemeyle kendini ortaya koyan bir terör örgütünün dava süreçlerinin ve onlarla ilgili her geçen gün yeni ortaya çıkan bu yapının dip noktalarda hala var olan üyelerin daha net bir şekilde ortaya çıkabilmesi için bu olağanüstü sürecin bir süre daha gitmesinin Türkiye'nin demokrasisi için daha anlamlı olacağına karar verdik.

Tabii biliyorsunuz pandemi dünyayı altüst etti. Dünyadaki üretim şekillerini, tüketim alışkanlıklarını, pek çok şeyi değiştirdi. Bazılarını da artık geriye dönmeyeceği şekilde değiştiği kanaatindeyim. Öyle olduğu için de artık alışkanlıklarımızla beraber Türkiye ekonomisinin yeniden planlanması sürecinin içerisindeyiz. Özellikle bayramla birlikte hareketliliği görüyorsunuz, insanların da bir manada ekonomiye katılma arzusunu da görüyoruz. İnşallah ekonomi manada bir hareketlenme var, iyiye doğru gidecek. Onunla ilgili hükümetimiz çok özel bir gayret sarf ediyor. Her bakanlığın bu konu ile ilgili ayrıca bir planlaması var." diye konuştu.

HÜDA PAR GENEL MERKEZİ

 

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI