Partimizin ve Saadet Partisinin temsilcileri bayramlaştı

Partimiz HÜDA PAR ile Saadet Partisi arasında gerçekleşen bayramlaşmada, Kıbrıs meselesi, ülke ekonomisi ve Türkiye'nin NATO bünyesinde Afganistan'da asker bulundurmasına dikkat çekildi.

/ GENEL MERKEZ / Küçült | Büyüt

Genel Sekreterimiz Şehzade Demir ve Genel Başkan Yardımcımız Hüseyin İmir'den oluşan heyet, Kurban Bayramı münasebetiyle Saadet Partisi Siyasi İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Cafer Güneş, Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kaya ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kaya ile bayramlaştı.

Karşılıklı iyi temennilerde bulunulan bayramlaşmada, ülke ekonomisi ve dış politikaya ilişkin fikir beyanında bulunuldu.

Kıbrıs meselesinin sürüncemede kalmaması gerektiğinin altını çizen Genel Sekreterimiz Şehzade Demir, "Sorunun sürüncemede kalması hem Kıbrıs'taki Müslümanlar açısından hem de ülke açısından sıkıntı ve kayıplara neden olmaktadır. Her halükârda çözüm her iki toplum içinde daha iyi olacak." dedi.

"Afganistan halkı, NATO bünyesinde bir Türkiye istemiyor"

Afganistan ile ilişkilerdeki son durumu değerlendiren Demir, “Malum Afganistan meselesi şuan önemli gündemlerden bir tanesi. Afganistan halkının, NATO bünyesinde bir Türkiye istemediği görülüyor. Ciddi bir şekilde de ifade ediyorlar. En azından Taliban açısından öyle. Şimdi Türkiye kendi bölgesinde güçlü bir ülkedir. İslam Birliği, İslam memleketlerinin istikrarı için mücadele etmesi ve inisiyatif alması gereken bir ülkedir. Afganistan'daki varlığının da Afganistan'ın birliğine, barışına, huzuruna hizmet etmesi gereken bir pozisyonda olmalıdır. Biz şimdiye kadar defalarca tecrübe ettik. Bugüne kadar NATO'nun Müslüman ülkelere, İslam Birliğine müdahale ettiği hiçbir yere bir hayrı dokunmamış. Afganistan'dan da bugüne kadar NATO'nun sadece kaosun devamı ve savaş mantıklı bir politikası oldu. Türkiye olarak orada bulunması inanıyoruz ki çok faydalı olacak. Ancak NATO bünyesinde ve özelikle Amerikan çıkarlarına hizmet edecek bir pozisyonda orada olmasını kesinlikle tasvip etmiyoruz. Hükümet bu sevdadan vazgeçmelidir diye düşünüyoruz." dedi.

“Ekonomik sorunlar Türkiye'nin en önemli gündem başlığı”

Türkiye'nin ekonomi sorunlarına da değinen Demir, "Türkiye'nin çok çeşitli kozmopolitik sorunları var. Ekonomik, manevi, siyasi, istikrar ve siyasetin dili, siyaset geleneğindeki sorunlardır. Maalesef şu anda gerçekten iktidar partisini aşan çok ciddi sorunlar var. Bunların bir an önce çözüme kavuşturulmasını temenni ediyoruz. Bugüne kadar ortaya konulan formüllerle çözülemedi, çözülemediği görüldü. İktidarın da bunu anlamasını, farklı çözüm yollarını aramasını, muhalefetlerle, diğer partilerle ortak bir akıl arayışına girerek, hep birlikte memleket sorunlarını çözmeyi aramasını temenni ediyoruz. Bu biraz zor olsa da en azından temenni edelim.  Şu an gördüğümüz kadarıyla ekonomik sorunlar Türkiye'nin en önemli sorunu haline geldi ve maalesef hükümetin de çok umurunda değil. Dar gelirli insanların durumu, hayat pahalılığı, bugün memleketin en önemli sorunu olmuş. Ekonomi yönetimi her geçen gün daha da ekonomiyi batırıyor maalesef. Ümit ediyoruz ki kısa sürede bunun için farklı ekonomik modeller üretilir. Faize, sermaye sahiplerinin gücüne ve döviz lobisine dayalı bir ekonomik programdan vazgeçilir. Yerli, milli, tamamıyla üretim ve istihdama dayalı bir programa geçilir.” ifadelerini kullandı.

“HÜDA PAR'ın bizim için ayrı bir yeri var”

Partimiz HÜDA PAR'ın kendileri için ayrı bir yeri olduğunu belirten Saadet Partisi Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kaya, "HÜDA PAR'ın bizim için ayrı bir yeri var. Aynı gönül dünyasına müntesip olduğumuz, aynı medeniyeti savunduğumuz kıymetli bir siyasi partimiz. Bu vesileyle bu bayramda sizlerle birlikte olmaktan da camia olarak da son derece mutluyuz ve memnunuz. Cenab-ı Allah inşallah hepimizin ortak sorunları olan İslam coğrafyasının sorunlarının çözüldüğü, yeniden İslam Birliğinin tesis edildiği ve dünyaya İslam'ın gözüyle bir adalet ve eşitliğin getirildiği bayramlar yaşanmasını diliyorum." dedi.

HÜDA PAR GENEL MERKEZİ

 

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI