Partimizin ve Yeniden Refah Partisinin temsilcileri bayramlaştı

Kurban Bayramı dolayısıyla partimiz HÜDA PAR ile Yeniden Refah Partisi arasında gerçekleşen bayramlaşmada, ülkenin ekonomi ve manevi sorunlarına vurgu yapıldı.

/ GENEL MERKEZ / Küçült | Büyüt

Genel Sekreterimiz Şehzade Demir ve Genel Başkan Yardımcımız Hüseyin İmir'den oluşan heyet, Kurban Bayramı münasebetiyle Yeniden Refah Partisi Genel Başkan yardımcısı Doğan Bekin, MKYK üyesi Genel Başkan Danışmanı Mehmet Fatih Uğurlu, Kadın Kolları Ekonomi ve Sosyal İşler Başkanı Aynur Yangaz ve Gençlik Kolları Başkanı Melih Güner ile bayramlaştı.

Bayramlaşmalarda karşılıklı iyi temennilerde bulunan partililer, Türkiye ve tüm İslam âleminin bayramını tebrik ettiler.

Ülke olarak ciddi sorunlarımızın olduğuna vurgu yapan Genel Sekreterimiz Şehzade Demir, memleketin boğuştuğu sorunların bekletilmeye gelmediğinin altını çizdi.

Demir, "Türkiye'de ciddi ve hükümetin de boynunu aşan sorunlar var. Hem ekonomik hem manevi hem dış politika ile alakalı sorunlar var. Bu konuda özellikle hükümetin sorunları kabul etmesi, çözüm için ciddi bir sorumluk alması, yeri geldikçe muhalefet partilerinden de yardım istemesi gerekir. Hükümet ortak akıl yoluyla muhalefet partilerinin sorunların çözümü noktasında müdahalelerini ve katkılarını sağlamalıdır. Ancak maalesef şu ana kadar böyle bir adım atılmadı. Başta hükümet olmak üzere tüm siyasi parti ve ittifakların sorunlar üzerine cesurca gitmesi, çözüm önerilerini açık ve şeffaf bir şekilde ortaya koyması gerekmektedir. Bunun ötesinde sorunlara aynı bakış açısıyla yaklaşan partilerin ortak hareket etmesi gerekir. Bu partiler bir araya gelebilmelidir. Bunun kurumsal anlamda bir icraata dönüşmesi çok önemlidir. Türkiye'nin buna ihtiyacı var, hepimizin buna ihtiyacı var diye düşünüyoruz. Bundan sonraki süreçte biraz da buna odaklanmamız gerekiyor. Makam, mevki, ikbal endişesine düşmeden Müslümanca bir birliktelik, Müslümanca bir bakış, sorunlara Müslümanca ortaya koyacak bir perspektif lazım bu memlekete." dedi.

Partimiz HÜDA PAR'ın yapıcı politikasını yakından takip ettiklerini belirten Yeniden Refah Partisi Genel Başkan yardımcısı Doğan Bekin ise şunları kaydetti:

"Temennimiz odur ki, Kıbrıs başta olmak üzere, bütün bölgedeki sorunlar biran önce çözüme kavuşsun. Türkiye'de başta ekonomi olmak üzere, tam bir istikrarın ortaya çıkmasıdır. Özellikle Güneydoğu’da yaşanan sıkıntılar ve sorunları yakinen biliyoruz. Bunların da palyatif çözümlerle hal edilemeyeceğinin de farkındayız. Temennimiz Güneydoğu konusunda da iktidarın yapıcı, uzlaştırıcı çözüm odaklı politikalarla kangrenleşmeye yüz tutmuş olan sorunları halletme yoluna gitmesidir. Biz barış iklimini oluşturan bir medeniyetin mensuplarıyız. Bin 400 yıllık bir medeniyet ağacı içerisinde, manevi değerlerimizle ayakta durmuşuz şimdiye kadar. Dışarıdan dayatmalarla bir çözümün oluşması asla mümkün görünmemektedir. Burada da sizin yapıcı politikalarınızı yakında görüyoruz, biliyoruz. Buradan sizlere de şükranlarımızı ifade ediyoruz. Gerçekten de Güneydoğu’da büyük bir boşluğu dolduruyorsunuz. Hem manevi iklim hem kültürel açıdan da bu konuda her zaman takdirlerimizi ifade etmek istiyoruz. Allah sizden razı olsun. Temennimiz bundan sonra da biz iki kardeş parti olarak daha yapıcı politikalara önayak olmamızdır. Birçok politikamız zaten birbiriyle örtüşmektedir. Aynı ağacın kökünü oluşturuyoruz. Aynı kökten geliyoruz.  Bundan da büyük bir memnuniyet ve iftihar duyuyoruz." dedi.

HÜDA PAR GENEL MERKEZİ

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI