Partimizin ve DEVA Partisinin temsilcileri bayramlaştı

Genel Sekreterimiz Şehzade Demir ve Genel Başkan Yardımcımız Hüseyin İmir'den oluşan heyet, Kurban Bayramı münasebetiyle DEVA Partisi Sağlık Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Aysun Hatipoğlu Potgieter, Genel Başkan Yardımcısı Selma Aliye Kavaf ve Eğitim Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Profesör Doktor Mustafa Ergen ile bayramlaştı.

/ GENEL MERKEZ / Küçült | Büyüt

Bayramlaşmalarda karşılıklı dilek ve temennilerde bulunan partililer, Türkiye ve tüm İslam âleminin bayramını tebrik ettiler.

Toplumun en önemli gündem maddelerinden birisinin de hayat pahalılığı ve faizler olduğunu vurgulayan Genel Sekreterimiz Şehzade Demir, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra Türkiye'nin bir türlü normalleşemediğini belirtti.

Demir, "Bu bayramı da salgının gölgesinde geçirdik. Geçmiş bayrama göre durum daha iyidir elbette. İslam ümmetinin kongresi olan Hac farizasını bir kez daha yerine getiremiyoruz. Yüce Allah’tan Hacc farizasını yerine getireceğimiz güzel bayramlara kavuşmayı temenni ediyoruz. Ülkenin içinden geçtiği süreç, malumunuzdur. Çok çeşitli ve ciddi sorunlarımız var. Özellikle eğitim, sağlık, ekonomi alanında ve siyaset sahnesinde çok ciddi sorunlar yaşanıyor. Bunlar artık toplumun en önemli gündemi haline gelmiş. Özellikle ekonomi, hayat pahalılığı, yüksek faizler, dar gelirli insanların yaşadığı sıkıntılar çok çok fazladır." dedi.

"Ekonomik sıkıntı, ekonomik krizin yükü dar gelirli vatandaşlarımızın sırtına biniyor maalesef"

Bu kadar sorunlar içerisinde bir türlü normalleşemeyen bir Türkiye ile karşı karşıya kaldıklarını belirten Demir, şunları söyledi:

"Bu kadar sorun içerisinde bir türlü normalleşmeyen Türkiye ile karşı karşıyayız. Malum 15 Temmuz sürecinden sonra bir türlü normalleşemedik. Daha yeni meclisten olağanüstü bazı uygulamalarla alakalı yasa geçti. Ekonominin çözüme kavuşması noktasında iktidar bir türlü bekleneni yerine getiremiyor. Gerekli açılımları yapamıyor ve bütün ekonomik sıkıntı, ekonomik krizin yükü dar gelirli vatandaşlarımızın maalesef sırtına biniyor. Bu noktada biz başta iktidar olmak üzere, çok ciddi açılımların olması gerektiğini düşünüyoruz. Hükümet, pilot bir uygulama getirmeli,  dar gelirlilerin yükünü hafifletmek adına olağanüstü bir sürecin içerisine girmeli. Bu  sadece hükümetin de sorumluluğu değil, Türkiye'deki bütün siyaset kurumunda yer alan partilerin de bu konuda üzerine düşeni yapması gerektiğini düşünüyoruz. Bu muhalefette olmamız hasebiyle hem bizi, hem sizi, hem de diğer partilerin de sorumluluğu. Bizim de memleketin sorunlarını çözüme kavuşturma noktasında gerek iktidarın sıkıştırılması gerekse sorunları cesurca ifade edilmesi gerek. Çözülmeyen projelerin ortaya konulması anlamında üzerimize düşeni yapmak durumundayız. Bu konuda memleketin rahata kavuşması için el birliğiyle çalışılması gerektiğini düşünüyoruz. Bu memleket çok güzel şeyleri hak ediyor. Şu anda bulunduğumuz durumu milletimize layık bir durum değil. Bunları aşmak durumundayız, başka çaremiz yok."

DEVA Partisi Sağlık Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Aysun Hatipoğlu ise "Bu dönemde yaşadığımız kötü yönetim, gayri ahlaki uygulamalar ve suistimaller, maalesef özellikle pandemi döneminde binlerce insanımızın ölümüne, sakat kalmasına, çeşitli hastalıklara maruz kalmasına sebep oldu. Bunlar bizim canımızı çok acıtıyor. Özellikle benim alanım sağlık olduğu için bu konulara odaklanmış durumdayım. İnşallah bunları düzelteceğimiz günler olacak. Bu bir maraton. Sizler de eminim bizim gibi canla başla hazırlıklarınızı yapıyorsunuzdur. Bunun için de size de bol şanslar, başarılar diliyorum. İnşallah hep beraber iyi niyetli insanlar olarak Türkiye'yi güzel günlere taşıyacağız." diye konuştu.

HÜDA PAR GENEL MERKEZİ

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI