Genel Başkanımız Yapıcıoğlu'ndan Kurban Bayramı mesajı

Genel Başkanımız Sayın Zekeriya Yapıcıoğlu, "İçinde yaşadığımız toplumun ve bütün yeryüzü Müslümanlarının sorunlarıyla daha fazla ilgilenmeyi, Müslümanların birlik ve beraberliği için çaba sarf etmeyi en öncelikli meselemiz olarak görmeliyiz." dedi.

/ GENEL BAŞKAN / Küçült | Büyüt

Genel Başkanımız Zekeriya Yapıcıoğlu, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

İslam Ümmeti’nin sürur günlerinden olan Kurban Bayramı’nı idrak etmekteyiz. Bayramlar, Yüce Rabbimizin sayısız lütuf ve ikramını içinde barından müstesna günlerdir. Dünya Müslümanların yıllık kongresi mesabesinde olan hac farizasının ifa edildiği bu mübarek günler, aynı zamanda Allah’a yakınlaşmanın ve teslimiyetin bir nişanesi olan kurbanlıkların dergâh-ı ilahiye sunulduğu günlerdir. Bayram vesilesi ile hepimiz, aile efradımızla birlikte Allah’u Teâlâ ile olan bağımızı güçlendirme ve kardeşlerimizle yakınlaşma hususunda ciddi bir çaba göstermeliyiz.

Genelde insanlığın özel de ise İslam Ümmeti’nin savaşlar, çatışmalar, göçler ve COVİD-19 gibi çeşitli zorluklarla imtihan edildiği günümüzde adalete, barışa, kardeşliğe ve daha fazla yardımlaşmaya muhtacız. İçinde yaşadığımız toplumun ve bütün yeryüzü Müslümanlarının maddi ve manevi sorunlarıyla daha fazla ilgilenmeyi, Müslümanların birlik ve beraberliği için çaba sarf etmeyi en öncelikli meselemiz olarak görmeliyiz.

Yeryüzünde hakkın hâkimiyeti ve adaletin ikamesi; Müslümanların inanç, düşünce, söylem ve eylem birliğine bağlıdır. Unutmayalım ki Müslümanların ittihadı, hem dünya hem de ahiret saadetinin anahtarıdır hem İslam ümmetinin hem de insanlık ailesinin zulümden kurtuluşunun çaresidir.

Rabbimizin bizlere ikramı olan mübarek Kurban Bayramı’nın başta İslam coğrafyası olmak üzere yeryüzünde akan kanın durmasına, işgallerin ve zulmün sona ermesine, adaletin hâkim olmasına, ümmetin ittihadına ve bütün dünyaya yayılan salgın hastalığın son bulmasına vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum.

İki yıl önceki Kurban Bayramı arefesinde ahirete irtihal eden Mehmet Yavuz kardeşimizi bu vesile ile bir kez daha rahmetle yâd ediyorum. 2014 yılının Kurban Bayramında, kurban etlerini ihtiyaç sahiplerine dağıtırken tarih görüp görebileceği en vahşi yöntemlerle şehid edilen Yasin Börü ve arkadaşlarının şehadetlerini tebrik ediyor bir daha benzer acı ve katliamların yaşanmamasını temenni ediyorum. Hakkın hâkimiyeti ve insanlığın selameti için canlarını feda eden bütün şehitleri rahmet ve minnetle anıyor, ailelerine sabır, selamet ve afiyet diliyorum.

Bu temenni, dua ve niyazlarla sulh selamet ve kardeşliğimize halel getiren her türlü anlayıştan, hareketten, üslup ve siyasetten uzaklaşmaya vesile olması ümidiyle İslam ümmetinin Kurban Bayramını tebrik ediyorum.

Bayramımız mübarek olsun.

ZEKERİYA YAPICIOĞLU – HÜDA PAR GENEL BAŞKANI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI