Genel Başkan Yardımcımız Tanrıkulu: Toplumun HÜDA PAR’ın ilkelerine ihtiyacı var

Genel Başkan Yardımcımız Sayın Şeyhmus Tanrıkulu, HÜDA PAR’ın ilkeli duruşunun ve getirmiş olduğu adil çözüm önerilerinin siyasiler başta olmak üzere toplumun birçok kesimini etkilediğine dikkat çekti.

/ ZİYARETLER / Küçült | Büyüt

Gaziantep Kadın Kolları Başkanlığımız tarafından Dülük Tabiat Parkı’nda düzenlenen piknikte partililere hitap eden Genel Başkan Yardımcımız Şeyhmus Tanrıkulu,  inançlı kadının ve ailenin toplumdaki rolüne dikkat çekti.

“Toplumun HÜDA PAR’ın ilkelerine ihtiyacı var”

Partimiz HÜDA PAR’ın ahlaklı siyaseti getirdiğini söyleyen Tanrıkulu, “Partimiz HÜDA PAR, Türkiye siyasetindeki ikiyüzlü siyaseti bir tarafa bırakıp adaletli, etik ve ahlaklı siyaseti getirmesiyle bir ilki başarmıştır. Siyasette yanlış yapan kardeşimiz veya akrabamız olsun, ister partimizden ister başka bir partiden olsun onun yanlışına ‘yanlış’ doğrusuna da ‘doğru’ dememiz gerekiyor. Biz böyle ilkeli bir siyaset yapıyoruz. Toplumun HÜDA PAR’ın ilkelerine ihtiyacı var.” diye konuştu.

“İnsanlığın İslam medeniyetine muhtaç olduğunu unutmayalım”

İnsanlığın İslam medeniyetine ihtiyacı olduğunu vurgulayan Tanrıkulu, “Bugün emperyalistlerin, müstekbirlerin yeryüzünü kana bulamalarının, mazlum ve mustazaf insanları tahakküm altına almalarının en büyük nedeni; karşılarında duracak, mustazaflara rehberlik edecek adil bir gücün olmamasından kaynaklıdır. Maalesef iki asra yakındır İslam medeniyeti, Batı medeniyeti karşısında güç kaybetmiştir. Fakat yaklaşık 40 yıldır Elhamdülillah İslam aleminin her yerinde ciddi bir uyanış ve diriliş başlamıştır. İslam Ümmeti tekrar özüne ve medeniyet köklerine dönüş çaba ve gayreti içerisindedir. Bugün sadece Ümmetin değil, insanlığın İslam medeniyetine muhtaç olduğunu unutmayalım. İslam medeniyetinin hâkim olduğu dönemlerde halkların barış, huzur, kardeşlik, yardımlaşma ve dayanışma içinde yaşadıklarına şahit oluyoruz. Ama ne zaman ki Batı medeniyeti hâkim olmuşsa vahşi ve barbar Roma İmparatorluğu’nun medeniyeti üzerine bir medeniyet inşa ettikleri için yeryüzü kana bulanmış, sadece Birinci ve İkinci Dünya Savaşı'nda 100 milyona yakın insan katledilmiştir. Bugün özellikle İslam coğrafyası bu vahşi ve barbar Batı medeniyetinin temsilcileri tarafından işgal edilmiş, oradaki mazlum ve mustazaflardan on milyonlarca katledilmiş ve halen de bu katliamlar devam ediyor.” diye konuştu.

“En büyük hedefimiz topluma hür fertler kazandıracak aile kurumunu sağlamlaştırmak”

“Bugün davamızı kitlelere ve adalete susamış insanlığa götürmek için çaba ve gayret içerisinde olmamız gerekiyor” diyen Tanrıkulu, “Hem İslam toplumunun hem de dünyadaki mazlum ve mustazafların yardımımıza ihtiyaç duyduklarını asla göz ardı etmemeliyiz. En büyük hedefimiz topluma hür fertler kazandıracak aile kurumunu sağlamlaştırmak olmalıdır. Unutmayalım ki inanç ve değerlerine bağlı temeli sağlam aileler ancak toplumuna saygılı ve faydalı fertler yetiştirebilir.” ifadelerini kullandı.

“İnançlı kadın İslam’ı çağın idrakine sunabilir”

Tanrıkulu, “Bugün hayatın her alanında toplumumuzun inanç ve değerlerine karşı mücadele edenlere baktığımızda kadınları ileri sürdüğünü görürsünüz. Sesi çok yüksek çıkan bir avuç azgın azınlığın toplumun sesini bastırdığını görüyoruz. Sapkınlık ve delaletin hâkim olması için çaba ve gayret gösterenlere karşı elbette ki HÜDA PAR’lı kadınlarımızın da bu tür akımlara ve akınlara karşı mücadele etmesi gerekiyor. İnançlı kadın İslam’ı çağın idrakine sunabilmeli ve inançlı hür bir nesil yetiştirebilir ancak. Bizler adına iletişim çağı denilen 21’inci asrın teknolojisinden meşru dairede faydalanarak davamızı kitlelere anlatmalı ve ulaştırmalıyız.” dedi.

“Siyasi düşüncelerimiz Kur’an ve sünnetten damlayan damlalardır”

Müslüman kadının siyasi alanda da olması gerektiğini belirten Tanrıkulu, “Biz siyasi alanda da varız, var olduğumuzu herkese göstereceğiz. Siyasi düşüncelerimizin Kur’an ve sünnetten damlayan damlalar olduğunu, hak ve hakikat olduğunu anlatabilmemiz gerekiyor. Bu yüzden üzerimizde büyük sorumluluklar, yükümlülükler var.” diye konuştu.

Etkinliğe, HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Şeyhmus Tanrıkulu’nun yanı sıra HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Faruk Göçer, HÜDA PAR Gaziantep Kadın Kolları Başkanı İslim Yeğin, HÜDA PAR üye ve gönüllüleri katıldı.

HÜDA PAR GENEL MERKEZİ

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI