Genel Başkanımız Sağlam’dan Ramazan Bayramı ve Kudüs mesajı

Genel Başkanımız Sayın İshak Sağlam, Ramazan bayramının İslam ümmetinin hayır ve selametine vesile olmasını diledi, Kudüs’ün kurtuluşu için bütün dünya Müslümanlarını Mescid-i Aksa’yı müdafaa etme çağrısında bulundu.

/ GÜNDEM DEĞERLENDİRMELERİ / Küçült | Büyüt

Genel Başkanımız Sayın İshak Sağlam, yayımladığı yazılı mesajla Ramazan Bayramıyla ilgili duygu ve temennileri ile tavsiyelerini paylaştı, son günlerde Filistin halkına yapılan zulüm hakkında da önemli değerlendirme ve çağrılarda bulundu.

Bismillahirrahmanirrahim

Bin aydan hayırlı Kadir Gecesi’ni içinde barındıran rahmet, mağfiret ve cehennemden kurtuluş müjdesi olan Ramazan-ı Şerif ayını geride bırakarak Ramazan Bayramı’na vasıl olduk; bunun için Allah’a hamd ediyoruz.

Önceki yıl olduğu gibi bu yıl da maalesef buruk bir şekilde bayramı idrak ediyoruz. Yeryüzünün farklı köşelerinde ümmetin evlatları işgal ve soykırımla mücadele ederken pandemi ile birlikte insanlık, ağır bir musibet ile imtihan olmaktadır.

Bütün bu ağır imtihanlar kıskacında müşerref olduğumuz Mübarek Ramazan Bayramı’nın zulüm altında olan mazlumlar için  kurtuluşa, bütün insanlık için sürur ve huzura vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.

Siyonist işgalciler her yıl özellikle Ramazan ayında taciz ve saldırılarına ağırlık vermektedir. Bu yıl her zamankinden daha cüretkar davranarak Mescid-i Aksa’yı işgal etmeye yeltendiler. Buna karşı yüzbinlerce Filistinli kardeşimiz gece gündüz Müslümanların ilk kıblesinin işgal edilmesine karşı mücadele etti. Kimisi şehit oldu, kimisi yaralandı, ancak siyonist rejime geçit vermediler.

Bir kez daha, ümmetin hareminin müdafaasını üstlenen kardeşlerimizin direnişlerini selamlıyor, şehit olanların şehadetlerini tebrik ediyorum! Bu uğurda yaralananlara Allah’tan (cc) acil şifalar diliyorum. 

Açlık, sefalet, muhacerat, salgın hastalık ve farklı musibetlerle bitap düşmüş olan Arakanlı, Yemenli, Doğu Türkistanlı, Suriyeli kardeşlerimizin sıkıntılarını da kendi sıkıntılarımız biliyor, üzerimize düşeni her zaman yerine getireceğimizi ifade ediyorum.

Bayramlar; farklılıklarımızı bir kenara bırakarak birlik, beraberlik, dayanışma ve paylaşma ile sıkıntılarımızı çözmeye çalıştığımız günlerdir. Bugün Müslüman memleketlerde dinmeyen acı, kan, gözyaşı ve zulümlerin yegâne sebebi bir arada olmayışımız ve dünyalık  küçük hesapları inancımızın ve ilkelerimizin önüne koymamızdır.

İnsanları zulüm işlemekten, kan dökmekten, ihtiras ve bencillikleri için dünyayı felakete sürüklemekten alıkoyacak şefkati, merhameti ve adaleti insanlar arasında hâkim kılacak bir siyasi ve iktisadi anlayışın mücadelesini en büyük vazifemiz olarak biliyoruz. Rabbimizden bu bayram hatırına bizleri bu değerlere ulaştırmasını diliyorum.

Bugün bütün bu kasvet ve dağınıklığı bitirecek, ümmetin vahdetini tesis edecek en önemli unsur, Mescid-i Aksa’dır. Bütün dünya Müslümanlarını Mescid-i Aksayı müdafaa etmeye, bu uğurda mücadele edenlerle dayanışma içerisinde bulunmaya davet ediyorum.

Bu vesileyle tüm İslam âleminin mübarek Ramazan Bayramını tebrik ediyorum!

İSHAK SAĞLAM | HÜDA PAR GENEL BAŞKANI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI