Genel Başkanımız Sağlam: Çanakkale Zaferi bir ümmet müdafaasıdır

Çanakkale Zaferi'nin 106. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımlayan Genel Başkanımız Sayın İshak Sağlam, “Çanakkale zaferinin gerçek anlamıyla anlaşılmasını sağlamak, herkesin görevidir.” dedi.

/ BASIN AÇIKLAMALARI / Küçült | Büyüt

Çanakkale zaferi, üzerinden bir asrı aşkın bir süre geçmesine rağmen hala İslam Ümmetinin Haçlı ittifakı karşısındaki en önemli mücadelelerinden birini temsil etmektedir. Bu direniş, İslam Ümmetinin bütün farklılık ve aidiyetleri ile birlikte bir bütün olarak; İslam toprağını ve Ümmetin değerlerini muhafaza etmiştir. Bu zafer, vahdet ve ittihadı sağlayıp Ümmet şuuru ile hareket edilmesi halinde büyük destanlar yazılabildiğini ispatlamıştır.

Çanakkale’de insanları zamanın en güçlü ordularına karşı kağnılarla, kazma ve küreklerle cepheye sevk eden, bütün farklılıkları potasında eriterek aynı amaç etrafında birleştiren şey; Ümmet olma bilinciydi. Üzeri örtülmeye çalışılan bu ruhtan almamız gereken birçok ders bulunmaktadır. Bu temel saikleri görmezden gelenlerin Çanakkale’yi anlamaları mümkün değildir.

Çanakkale’nin bu ruhunu anlayamayanlar, Ümmet müdafaasını; Ümmet olma şuurundan soyutlayarak birlik ruhunu öldürmekte ve dar bir çerçeveye hapsetmeye çalışmaktadırlar.  Bu özürlü anlayış nedeniyledir ki bugün bu şanlı zafer piyango çekilişlerine konu edinerek rant devşirmeye ve manasını öldürmeye çalışmaktadırlar.

Çanakkale zaferinin gerçek anlamıyla anlaşılmasını sağlamak, herkesin görevidir. Bu direnişin arkasındaki manevi güç ve Ümmet olma şuuru yeni nesillere aktarılmadığı müddetçe Çanakkale'de destansı bir direnişle tarih yazan şehit ve gazilerin mirasına sahip çıkmış olunmayacaktır.

Çanakkale Zaferinin 106. Yıldönümü vesilesi ile bir kez daha; Ümmetin bu şanlı zaferini tebrik ediyor, cephelerde şehadet mertebesine kavuşan 257 bini aşkın şehidimizi rahmet ve minnet ile anıyorum.

İSHAK SAĞLAM - HÜDA PAR GENEL BAŞKANI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI