Sağlam: Zaferi getirecek güç, Kudüs hedefinde birleşmekle mümkün olur

Bu yıl ilk defa düzenlenecek olan Dünya Kudüs Haftası dolayısıyla açıklama yapan Genel Başkanımız Sayın İshak Sağlam, “Bugün de zaferi getirecek güç, ihtilafları bir kenara bırakıp Kudüs hedefinde birleşmekle mümkün olur” dedi.

/ GENEL BAŞKAN / Küçült | Büyüt

Genel Başkanımız Sayın İshak Sağlam, Dünya Müslüman Alimler Birliği’nin çağrısı üzerine bu yıl ilk defa 8-14 Mart tarihleri arasında düzenlenecek olan Dünya Kudüs Haftası dolayısıyla açıklama yaptı.

Önümüzdeki Çarşamba’yı Perşembe’ye bağlayan gece İslam aleminin İsra ve Miraç olarak kutladığı önemli zaman dilimlerinden biridir. ‘İsra ve Miraç’ hadisesinin yaşandığı gün, Kudüs’ün çevresiyle birlikte kıyamete kadar bereketli kılındığının ilan edildiği gündür.

İslam’ın emanına girdiği günden beri Kudüs, Müslümanlarla birlikte Musevilerin de Hristiyanların da ibadet hürriyetini sağlamış, insanlar yüzyıllar boyu huzur ve güven içerisinde inandıkları gibi ibadetlerinin gereğini yerine getirme konusunda bir sorun yaşamamışlardır.

Ümmet gaflete düştüğü için işgal edilen Kudüs’ün 88 yıllık esaretine son verip hürriyetine kavuşturmak ve gaflet uykusundan uyandırmak Selahaddin-i Eyyübi’ye nasip oldu. Bu fetihte en büyük etken, ümmetin Kudüs’ün kurtuluşu hedefinde birleşmeleri oldu. Bugün de zaferi getirecek güç, ihtilafları bir kenara bırakıp Kudüs hedefinde birleşmekle mümkün olur.

Bugün iki milyara yakın Müslüman, kardeşlik hukukunu bırakıp ihtilafa düştüğü için siyonistler mübarek beldeleri postalları ile kirletmektedir. Kudüs, çevresi ile birlikte mübarek kılınmıştır. Üzerinden binlerce yıl geçse de Müslümanlar Aksa sevdasından vazgeçmeyecektir. Aksa’nın işgal altında olduğunu unutturmamak ve gelecek nesillere bu uğurda verilen mücadeleyi miras bırakmak en önemli görevlerimizden biridir.

Bu yıldan itibaren Miraç gecesinin bulunduğu Receb ayının son haftası İslam âleminde ‘Dünya Kudüs Haftası’ olarak anılacaktır. Beyt-ül Makdis’in işgal altında olduğunu unutturmamak ve onun özgürlüğü için verilen mücadeleyi diri tutmak adına önümüzdeki yıllarda da ‘Dünya Kudüs Haftası’nı inşaallah kutlamaya devam edeceğiz. Kudüs’ün özgürlüğü için yapılan her çalışmayı, aynı zamanda ümmetin birlik ve beraberliğinin sağlanması için atılmış bir adım olarak görüyoruz.

Bu münasebetle, İslam Ümmetinin Miraç Kandili’ni en içten duygularla kutlar, Kudüs’ün özgürlüğüne vesile olmasını diliyorum.

İSHAK SAĞLAM – HÜDA PAR GENEL BAŞKANI

 

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI