Bağdat'taki saldırıya ilişkin açıklamamız: İşgalci güçler ülkeden tasfiye edilmeli!

Irak'ın başkenti Bağdat'ta 2 canlı bomba tarafından düzenlenen saldırıyı kınayan Genel Merkezimiz, “İşgalci güçlerin ülkeden tasfiyesi hususunda Irak Parlamentosunun aldığı kararın arkasında durulmalıdır” denildi.

/ BASIN AÇIKLAMALARI / Küçült | Büyüt

BAĞDAT SALDIRISI

Irak’ın başkenti Bağdat’ta gerçekleşen iki intihar saldırısı sonucunda hayatını kaybeden sivillere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. ABD işgalinden bu yana yüz binlerce kişinin hayatını kaybettiği, milyonlarca sivilin yerinden edildiği Irak, işgalin bedelini ödemeye devam etmektedir. İşgal ile birlikte mezhepçilik fitnesinin körüklendiği ülkede siyasi istikrar sağlanamamakta, ülkenin her bölgesinde siviller hedef olmaya devam etmektedir. ABD’nin bölgede asker sayısını azalttığına dair açıklamasından kısa bir süre sonra intihar saldırılarının gerçekleşmesi manidardır. İstikrarsızlık ve kaostan beslenen piyonlar, Irak’ın işgal ve sömürüden kurtularak bağımsızlığa kavuşmasını engellemek için harekete geçmiştir.

Irak’ta siyasi otorite, 2003’ten bu yana ülkeyi kan gölüne çeviren işgal güçlerinin ‘kurtarıcı’ olmadıklarını artık görmelidir. İşgalci güçlerin ülkeden tasfiyesi hususunda Irak Parlamentosunun aldığı kararın arkasında durulmalıdır. Bugün yapılması gereken en önemli şey; İç ihtilafların çözüme kavuşturulması ve istikrarın yerli dinamikler üzerinden sağlanmasıdır.

HÜDA PAR GENEL MERKEZİ

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI