“Halkın ‘Pembe Otobüs ve Tramvay’ talebi dikkate alınmalı”

Gaziantep İl Başkanımız Mehmet Nakşi Erat, vatandaşların, kadın yolcuların ve ailelerin daha rahat yolculuk yapabilmeleri için yetkililerden talep ettikleri 'Pembe Otobüs ve Tramvay' uygulamasının hayata geçirilmesi talebini dikkate alması gerektiğini söyledi.

/ BASIN AÇIKLAMALARI / Küçült | Büyüt

Gaziantep İl Başkanımız Mehmet Nakşi Erat, yetersiz kalan şehir içi toplu taşıma araçlarında meydana gelen yoğunluğun önüne geçmek ve özellikle kadınlar ile ailece yolculuk yapanların daha rahat yolculuk yapması için halkın talepte bulunduğu 'Pembe Otobüs ve Tramvay' çağrısının dikkate alınması gerektiğini söylediler.

Kadınlar ve ailece yolculuk yapmak isteyenler için tahsis edilmesi istenen otobüs ve tramvay uygulamasının bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğini ifade eden İl Başkanı Mehmet Nakşi , söz konusu uygulamanın, halkın haklı bir talebi olduğunu söylediler.

“Gaziantep’te halkın yoğun bir talebi vardır”

Gaziantep’te her gün binlerce insana hizmet veren otobüslerin ve tramvayın özellikle sabah ve akşam saatlerinde normal kapasitesinin çok üzerinde yolcu taşımasının sorunları da beraberinde getirdiğine dikkat çeken Erat, 'Pembe Otobüs ve Tramvay' uygulaması konusunda çok yoğun bir talebinin olduğunu söyledi.

Toplu taşıma araçlarında yaşanan yoğunluk nedeniyle mecburen dolu araçlara binmek zorunda kalan bayan, hamile, çocuklu yolcuların veya yaşlıların zorlandığını belirten Erat, “Pembe otobüs uygulaması ülkemizin bazı illerinde uygulamaya geçmiştir. Bu gerçekten sevindiricidir. Gaziantep’te de bu konuda halkın yoğun bir talebi vardır. Özellikle mesai saatlerinin başlangıç ve bitişinde erkek yolcular bile toplu taşıma araçlarında çok zorlanırken, bu konuda bayanlar başta olmak üzere, öğrenciler ve genç kızlar büyük sıkıntı yaşıyorlar. Bazen yaşlılar otobüste yer bulamıyorlar. Bazen de genç kızlar tacize uğrayabiliyorlar. Dolayısıyla bu konuda gündeme gelen haklı ve ciddi bir talep var.” dedi.

“İnşallah halkımızın talebi yerini bulur”

Parti olarak halkın yanında olduklarını ve taleplerini de desteklediklerini belirten Erat, “Bizde bir siyasi parti olarak bu talepte bulunan halkımızın yanındayız, taleplerinin karşılanmasını arzu ediyoruz. Gaziantep şehrimizde gerek tramvay gerekse de otobüslerde bu uygulamayı istiyoruz. Bu, kesinlikle bir ayrımcılık değildir. Hatta bunun bir ayrıcalık olduğunu düşünüyoruz. Bu uygulamanın hayata geçirilmesini de yetkililerden bekliyoruz. İnşallah halkımızın talebi yerini bulur.” ifadelerini kullandı.

Üniversite öğrencilerinin üniversiteye gidiş-gelişlerde tramvayı kullandıklarını belirten Erat, tramvaylarda yaşanan yoğunluktan dolayı bayan öğrencilerin büyük sıkıntılar yaşadıklarını belirterek, şunları söyledi:

“Çünkü okul ve iş saati birbirine denk geldiği için genelde giriş-çıkış saatlerinde öğrenciler tramvayda ciddi sorunlar yaşıyor. Yine aynı şekilde tramvayın bir vagonu pempe vagon olarak sadece bayanlara tahsis edilebilir. Öğrenciler daha rahat bir şekilde yolculuğunu yapabilir. Gaziantep büyükşehir belediye başkanımız bir bayandır. Kendilerinin bu konuda daha duyarlı davranacağını umuyoruz.”

GAZİANTEP İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI