Genel Başkanımız Sağlam, Abdulkadir Üstündağ’ın taziyesine katıldı

Covid-19 tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Gaziantep İl Başkan Yardımcımız Abdulkadir Üstündağ (48), dün dualarla toprağa verildi.

/ GENEL BAŞKAN / Küçült | Büyüt

Genel Başkanımız Sayın İshak Sağlam, Coronavirus (Covid-19) tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Gaziantep İl Başkan Yardımcımız Abdulkadir Üstündağ’ın taziyesine katılmak üzere kente geldi.

Partimizin Gaziantep İl Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda da Gaziantep’in kanaat önderlerinden olan Abdulkadir Üstündağ’ın taziyesine katılan Sağlam, Üstündağ ailesine sabırlar diledi.

Üstündağ’ın taziyesine katılmak üzere Gaziantep’e gelen ve Narlıtepe Mahallesi'ndeki Narlıtepe Uzay Çatılı Pazaryerinde Covid-19 tedbirleri alınarak kurulan taziye yerine giden Sağlam, burada Üstündağ ailesi bireyleri tarafından karşılandı.

Sağlam, vefat eden Üstündağ’ın ruhuna Fatiha okuyarak Allah'tan rahmet, Üstündağ ailesi ve yakınlarına da başsağlığı ile sabır diledi.

Burada kısa bir konuşma yapan Sağlam, “Biz şahidiz ki Abdulkadir hoca, Allah’ın istediği bir şekilde hayat sürdü” diyerek şunları söyledi:

“Rabbim gani gani rahmet eylesin. Mekanını cennet eylesin. Taksiratını affetsin. Geride kalanlara da sabr-ı cemil nasip etsin. Eminim ki burada bulunan herkesin Abdulkadir hoca ile hayatında kendisiyle temas ettiği hususları ve çok güzel anıları olduğu, kendisine belki kıyamet günü şahitlik edeceği güzel hasletleri var. Görüyoruz ki en güzel arkadaşlarımız, dostlarımız, en iyi kardeşlerimiz tek tek bu dünyadan darı bekaya irtihal ediyorlar. Şair, ‘güzel olmasaydı, hiç ölür müydü peygamber’ diyor. Hayat nasıl bir gerçekse ölümde bir gerçektir. Hepimiz tek tek öleceğiz. Önemli olan gittiğimiz yerde Allah’ın rızasına uygun bir yaşamdan sonra O’nun rızasına layık olup olmamaktır. Biz şahidiz ki Abdulkadir hoca, Allah’ın istediği bir şekilde hayat sürdü. Onunla temas eden bütün insanlar, ona bu konuda şahitlik eder. Bu bir insan için belki de bu dünyada en büyük nimetlerden bir tanesidir. Yüzlerce, binlerce insan onun Allah dostu olduğunu, dünyada mümin bir kul olarak hayat yaşadığını ve insanlara hizmet etmek için mücadele ettiğine şahidiz. Biz yakın arkadaşları olarak şahidiz ki hayatının en az 20 yılını büyük acılar, sıkıntılar, zulümler altında geçirdi ama sabretti. Abdulkadir hoca bir dava adamı olduğunu unutmadı. Bu yolda mücadele etti. Bu nedenle biz ümit ediyor ve diliyoruz ki Rabbimiz bu dünyada çektiği sıkıntıları kendisine kefaret eyler ve ahrette hazırlanmış nimetleri Abdulkadir hocamıza da sunacaktır.”

Taziye evinde okunan Kur’an-ı Kerim tilavetini dinleyen Sağlam, Üstündağ ailesine tekrar başsağlığı diledikten sonra taziye yerinden ayrıldı.

GAZİANTEP İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI