“15 Temmuz memleketi emperyalizm adına teslim alma teşebbüsüydü”

15 Temmuz hain darbe girişiminin, memleketi emperyalizm adına teslim alma teşebbüsü olduğunu ifade eden Genel Merkezimiz, halkın ortaya koyduğu destansı direniş ve samimi fedakârlıklarının unutulmaması gerektiğini kaydetti.

/ BASIN AÇIKLAMALARI / Küçült | Büyüt

Genel Merkezimiz, 251 kişinin şehit, 2 binden fazla gazinin olduğu ABD destekli 15 Temmuz hain darbe girişiminin 4’üncü yıldönümü münasebetiyle altı çizilecek açıklamalarda bulundu.

15 Temmuz Darbe Girişimi

15 Temmuz hain darbe teşebbüsünün üzerinden 4 yıl geçti. Yurt içinden yargı, emniyet ve istihbarat başta olmak üzere pek çok kurumdan ve birden çok batılı devletten destek alınmasına rağmen darbenin akim kalması yüce Rabbimizin bize bir lütfudur. Hazırlık süreci 40 yıl süren darbenin başarıya ulaşamaması için halkın ortaya koyduğu destansı direniş ve samimi fedakârlık unutulmamalıdır.

15 Temmuz kalkışması, sadece hükümete karşı değil doğrudan doğruya milletin kendisine yönelen, memleketi emperyalizm adına teslim alma teşebbüsüydü. Bu nedenle başta İslami kesimler olmak üzere toplumun neredeyse tamamı sokaklara dökülüp ihanete geçit vermemiş, emperyalist planlara teslim olmamak için direnmiştir.

 Vakıa bu iken özellikle 15 Temmuz gecesi olanları seyretmekle yetinen bazı kesimler darbeci zihniyetin kendilerine “cemaat” ismi vermelerini bahane ederek bütün cemaat ve İslami camiaların tehlikeli olduğu fikrini ısrarla işlemeye devam etmişlerdir.

15 Temmuz’da Müslüman halk bir devrim yapmıştır. Bu devrimi çaldırmamak en başta hükümetin sorumluğudur. Darbeler döneminin kapanması ve bir daha hiç kimsenin darbe yapmayı aklından bile geçirmemesi için darbeyi engelleyenlerin ötekileştirilerek darbe teşebbüsüne karşı hiçbir şey yapmayıp halkın devriminden kendine pay çıkarmaya çalışanlara fırsat verilmemelidir.

15 Temmuz’un yıldönümünde canı pahasına darbeyi önleyenleri bir kez daha rahmetle anıyor, emperyalizm adına namluları millete çevirip 251 vatandaşımızı katleden darbecileri ve destekçilerini lanetliyoruz.

Allah, milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın.

HÜDA PAR GENEL MERKEZİ

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI