Genel Başkanımız Sağlam’dan

​Genel Başkanımız Sayın İshak Sağlam, "Kadir Gecesi ve Gecelerin İhyası” dolayısıyla yazılı olarak yayımladığı mesajda, bu gecenin başta İslam ümmeti olmak üzere tüm insanlığa hayırlar getirmesi niyazında bulundu.

/ GENEL BAŞKAN / Küçült | Büyüt

"Kadir Gecesi ve Gecelerin İhyası” dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımlayan Genel Başkanımız Sayın İshak Sağlam, Kadir Gecesinin Allah tarafından İslam ümmetine verilmiş bir hediye olduğunu ifade etti.

Manevi olgunluğun, alemin uykuya daldığı zamanlarda uyanarak geceleri ihya etmekle olduğunu söyleyen Sağlam, “İslam ümmetinin öncülerinin hayatlarına bakıldığında hepsinin ‘gecelerini ihya edenlerden’ oldukları görülecektir.” ifadelerine yer verdi.

Bismillahirrahmanirrahim

Bizleri bu günlere kavuşturan Allaha hamd, en güzel örnek olan Resulüne salat ve selam olsun. Kadir Gecesi Alemlerin Rabbinin İslam Ümmetine hediye ettiği en büyük nimetlerinden biridir. Arınmak için büyük bir fırsat olan bu geceden tüm inananların en iyi şekilde istifade etmesini diliyorum.

Cenab-ı Allah Kuran-ı Kerimde; Rabbinize tazarru ederek ve gizlice dua edin.(A'râf sûresi: 55) diye buymaktadır. Gündüz, tüm imkân ve enerjiyle yaratılmışların hizmetinde olabilmek için gece Alemlerin Rabbi’nin huzurunda ona tazarruda bulunmak icap eder.

Siyaset yoluyla hizmet etmek isteyenler, maddi olarak belli bir birikime ve tecrübeye ihtiyaç duydukları gibi manevi olarak da yeterli donanıma sahip olmaları gerekir. Aliya bunu veciz bir şekilde; Yeryüzünün öğretmeni olmak için gökyüzünün talebesi olmak gerekirdiye ifade etmektedir.

Siyasetle uğraşanların manevi olarak da mutlaka yeterli olgunluğa ulaşmaları gerekir. Aksi takdirde hangi konumda olurlarsa olsunlar yüklendikleri görevleri esnasında -Allah muhafaza- ayaklarının kayması mukadderdir.

Manevi olgunluk; alemin uykuya daldığı zamanlarda uyanarak yaratıcıya sığınıp ondan yardım dilemekle olur. Yani geceleri ihya etmekle olur. İslam ümmetinin öncülerinin hayatlarına bakıldığında hepsinin gecelerini ihya edenlerdenoldukları görülecektir.

Son günlerini idrak ettiğimiz Ramazan’ı Şeriften hakkıyla istifade etmeyi, Kadir Gecesi’nin feyiz ve bereketine kavuşmayı, ayın sonuna arınmış olarak varmayı temenni ediyor, gelmekte olan Bayramın Ümmetin uyanışına ve sıkıntılarından kurtuluşuna vesile olmasını Cenab-ı Allahtan diliyorum.

İSHAK SAĞLAM | HÜDA PAR GENEL BAŞKANI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI