GENEL BAŞKANIMIZ SAĞLAM'DAN RAMAZAN-I ŞERİF'İ TEBRİK MESAJI

Bütün müminler ve insanlık için rahmet, mağfiret ve kurtuluş iklimi olan Ramazan ayına dair bir mesaj paylaşan Genel Başkanımız Sayın İshak Sağlam, “Bu Ramazan’a önceki Ramazanlardan biraz farklı, hüzünlü bir başlangıç yapıyoruz” dedi.

/ GENEL BAŞKAN / Küçült | Büyüt

​Genel Başkanımız Sayın İshak Sağlam, bu yıl Ramazan ayına yeni tip Coronavirus (Covid-19) salgınına karşı alınan önlemler kapsamında teravih namazı, mukabele, toplu iftar ve sahur gibi bu ayın birçok güzelliğinden mahrum olarak girildiğini hatırlattı.

RAMAZAN-I ŞERİF'İ TEBRİK MESAJI

 Bir Ramazan-ı Şerif'e daha hep beraber kavuşmuş bulunmaktayız.

Kalplerimizi işgal eden günahlardan, ruhlarımızı istila eden sıkıntılardan, kardeşliğimizi inciten hatalardan arınarak affımıza ve mağfiretimize vesile olması dua ve niyazıyla Ramazan-ı Şerifimiz milletimize ve tüm âlem-i İslam'a mübarek olsun!

Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise cehennem azabından kurtuluş olan Ramazan-ı Şerif'in Müslümanlara vahdet ve bütün insanlığa saadet getirmesini Cenab-ı Hak'tan diliyorum!

İslam âlemi ve bütün insanlık olarak tam da rahmet iklimine en çok muhtaç olduğumuz bir zamanda Ramazan-ı Şerif imdadımıza yetişti.

Bu Ramazana önceki Ramazanlardan biraz farklı, hüzünlü bir başlangıç yapıyoruz. İftarlarımız yalnız, camilerimiz teravihsiz, mukabelelerimiz yetersiz, itikaflarımız mescidsiz, cemaatlerimiz camisiz, saflarımız seyrek olacak. Ancak unutulmaması gereken husus, Ramazan’ın hayır ve bereketi hep olacaktır. Musibetlerin tüm insanlığı kuşattığı bu günlerde Ramazan’ın hayır ve bereketiyle; beli bükülmüş yaşlılarımızın, masum yavrularımızın, zulüm altında inleyen mazlumların dualarını musibetin kalkmasına vesile kılalım.

Sofralarımızda oruçluya iftar ettirme imkanını bulamasak da sofrasında yeterli yemeği bulamayan fakir fukarayı, yetimleri ve yurtlarından ayrı mahzun bir şekilde Ramazan’ı eda eden muhacirleri unutmamalıyız. Onları, tenceremizde pişen nimetlerden mahrum etmemeliyiz.

Kuran-ı Kerimin indirildiği, bin aydan hayırlı Kadir Gecesini içinde barındıran bu rahmet ikliminde Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed sallallahu aleyhi ve sellemin yaptığı tevhid, kulluk, kardeşlik, hak ve adalet çağrısı; bugün ümmet için kardeşlik, vahdet, uyanış ve dünya mustaz'afları ile dayanışma şuuruna dönüşmelidir.

İslam âlemi olarak; yaşadığımız musibetlerden ders çıkarmış, aramızdaki ihtilafları, çekişmeleri, çatışmaları sonlandırmış, vahdet ve kardeşliğimizi yeniden tesis etmiş ve insanlığın kurtuluşunun önündeki engelleri kaldırmış olarak bayrama kavuşmayı diliyorum!

Suriye, Yemen ve Arakan başta olmak üzere İslam âleminin ve dünyanın farklı coğrafyalarında süregelen zulmün son bulmasını; akan kanın ve gözyaşının bir an önce dinmesini; yurtlarından uzak kalan muhacirlerin huzur içinde yurtlarına dönmelerini; esaret altında, zindanlarda bulunan mazlumların özgürlüklerine kavuşmalarını diliyor, Ramazan Bayramı’na huzur ve güven içinde kavuşmayı Cenab-ı Hak'tan niyaz ediyorum!

 İSHAK SAĞLAM - HÜDA PAR GENEL BAŞKANI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI