İstanbul İl Teşkilatımızın 2'nci Olağan Kongresi yapıldı

İstanbul İl Teşkilatımızın 2'nci Olağan Kongresi, Genel Başkanımız Sayın Zekeriya Yapıcıoğlu'nun katılımıyla gerçekleşti.

/ KONGRELER / Küçült | Büyüt

Genel Başkanımız Sayın Zekeriya Yapıcıoğlu'nun katılımıyla Hidayet Türkoğlu Spor Kompleksi'nde İstanbul İl Teşkilatımızın 2'nci Olağan Kongresi yapıldı.

Program, saat 14.00'te Yunus Emiroğlu'nun sunumu ile başladı. partimizin siyasi arenada yeni bir soluk olduğunu, hür kadrolara ve alnı secdeli yöneticilere sahip olduğunu dile getiren Emiroğlu, Genel Başkanımız Zekeriya Yapıcıoğlu'nun kaleme aldığı şiiri de seslendirdi.

Ardından Kur'an-ı Kerim tilaveti ile devam eden kongre, sinevizyon gösterimi ile devam etti. Kongreye yurt içi ve yurt dışından misafirler katıldı.

Kongrede Divan Başkanlığına Mahmut Tekdal, Divan üyeliğine Hasan Aydın ve Enes Doğan seçildi. Açılış ve selamlama konuşmasını İstanbul İl Başkanımız Erdal Elibüyük yaptı.

Genel Başkanımız Sayın Zekeriya Yapıcıoğlu'nun salona girmesiyle salondaki misafir ve delegeler, Genel Başkanımız Yapıcıoğlu'nu coşku ile karşıladı. Davetlileri selamladıktan sonra sahneye çıkıp konuşmasını yapan Yapıcıoğlu'na katılımcılar yoğun ilgi gösterdi.

İl başkan adaylığına tek aday olarak seçime katılan Erdal Elibüyük, 520 delege'nin 168'inin oy kullanması sonucu oyların tamamını alarak tekrar il başkanlığına seçildi.

Kongre, İstanbul İl Başkanlığımızın faaliyet ve mali raporu Cafer Ökmen tarafından okunması ile sona erdi.

Kongreye, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri, gazeteciler ile vatandaşlar katıldı.

Yurtdışından ise Mısır Cemaati İslami Hareketi mensupları, İslam El Gamri, Ömer Abdurrahman'ın oğlu Dr. Abdurrahman, Şehit Halit İslambuli’nin oğlu Muhammed Şevki, Hamas hareketinden Münir Said, İslami Cihat hareketinden Ebu Salih Halid, Enver-ul Kur'an Vakfından Mustafa Guneym, Cezayir Barış Toplumu Partisinden Muhammed Varap katıldı.

Genel Başkan yardımcımız Sait Şahin, kongreyle ilgili düşüncelerini şöyle açıkladı: "Kongremizin hayırlara vesile olmasını bekliyorum, tabi diğer illerde de kongrelerimiz devam ediyor. İlçe kongrelerimizi yaptık, il kongrelerimiz devam ediyor. Diğer illerde de kongrelerimiz coşkulu geçiyor elhamdülillah, ancak en coşkulu geçen kongremiz İstanbul olacak. Şu anda o coşkuyu görüyoruz, katılımda elhamdülillah gittikçe artıyor ve bu vesileyle de katılımcı kardeşlere teşekkür ediyoruz. Kongremizde geçmiş dönemde hizmeti olan İstanbul ilinde olan kardeşlerimize elbette ki teşekkür ediyoruz. Hizmetleri ile partimizi İstanbul'a tanıtıp, İstanbul'un 16 ilçesinde açtık. 16 ilçede yaptıkları çalışma ile yeni dönem arkadaşlarda inşallah seçilenler daha iyi seviyeye taşıyacaklar." dedi.

Kongrelerin partiler için güven tazeleme dönemleri ve yeni değişimlerle yeni kanlarla daha bir güçlü şekilde ileriyi hedefleme dönemleri olduğunu ifade eden Şahin, "Tabi HÜDA PAR kuruluşundan beri sahada olan bir parti. Topluma farklı vesilelerle temas eden, giden, çalışmalarıyla topluma ulaştığı kadarıyla toplumda yer edinen ve güç kazanan, bu gücünde siyasette gösteren siyasette de bu ülkenin temel sorunlarından biri olan adaleti hedefleyen bir parti." diye belirtti.

"HÜDA PAR güçlendikçe adalet güçlenecek"

"Bu dönemki kongrelerimiz için ana temamız olarak; biz önce insan, öncelik adalet dedik" diyen Şahin, şöyle devam etti: "Bulunduğumuz coğrafyada insan değersizleşti. İnsanı merkeze alan bir siyaset diyoruz ve merkezde insanı tekrardan ihya edecek bir siyaset diyoruz. Bunun başında tabi adalet. Çünkü insanı değersizleştiren coğrafyamızın temel sorunu adalettir ve HÜDA PAR adalet merkezli siyaset güdüyor. İnşallah HÜDA PAR güçlendikçe adalet güçlenecek ve biz bu ülkenin adaletinin HÜDA PAR'da olduğunu görüyoruz. HÜDA PAR'ı da bu ülkenin geleceğinde, idaresinde, adaletinde söz sahibi olacak bir parti olarak görüyoruz ve ortaya çıkışından bugüne kadar da çok büyük görevler icra etti. Bu konuda inşallah daha güçlü bir sesle, halkımızdan aldığımız güçle bu adalet mücadelesini vermeye devam edeceğiz."

Kongre, yeniden İl başkanlığına seçilen Erdal Elibüyük'ün teşekkür konuşması ile sona erdi.

İSTANBUL İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI