Genel Başkanımız Sağlam'dan mütefekkir Halil'e ziyaret

Genel Başkanımız Sayın İshak Sağlam, Erbil'de İslam dünyasının tanınan mütefekkirlerinden Sayın İmaduddin Halil ile bir araya geldi.

/ GENEL BAŞKAN / Küçült | Büyüt

Çeşitli ziyaret ve temaslarda bulunmak amacıyla Irak Kürdistan Bölgesi Yönetimi'nin başkenti Erbil'e (Hewler) giden Genel Başkanımız Sayın İshak Sağlam, İslam dünyasının tanınan mütefekkirlerinden Sayın İmaduddin Halil'i ziyaret etti.

Ziyarette Genel Başkanımız Sağlam, İmaduddin Halil'e partileri ve çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Genel Başkanımız Sağlam ve beraberindeki heyetle yakından ilgilenen İmaduddin Halil de ziyaretin kendisini çok sevindirdiğini belirtti.

Sıcak ve samimi bir havada geçen ziyarette parti programından bahseden Genel Başkanımız Sağlam, bir ihya ve ıslah hareketi olduklarını anlattı. Partilerini 6-7 yıl önce kurduklarını aktaran Sağlam, toplumun ıslahı ve ihyası adına çok sayıda farklı alanda çalışmalar yürüttüklerini, partinin de bu amaca ulaşmak için çalıştığını dile getirdi.

Türkiye ve diğer İslam ülkelerinde her cemaat ve tarikatın birlikte değil ayrı ayrı hareket ettiğini, bunun da güçlerini zayıflatıp İslam düşmanları için küçük lokma haline düşürdüğünü ifade eden Sağlam, Müslümanların dertlerinin bir olduğu için çalışmalarının da birbirini destekler mahiyette olması gerektiğinin altını çizdi.

Herkesin kendi bölgesindeki meseleleriyle uğraştığını, ümmetin genel sorunlarıyla ilgili meselelerde dayanışmanın olmadığını belirten Sağlam, İslami camiaların ihtilaflarını bir kenara bırakıp Kur'an ve sünnet etrafında güç birliği oluşturmaları gerektiğini söyledi. Sağlam, böyle olması durumunda İslam düşmanlarının kendilerine galip gelemeyeceğine dikkat çekti.

Sağlam, "Müslümanların derdi bir olmalıdır. Yeryüzündeki tüm Müslümanlar birbirlerini tanımalı, sorun ve sıkıntılarının çözümü için bir araya gelmelidir. Bizler bundan dolayı imkânlarımız ölçüsünde İslam coğrafyasını gezip ümmetin vahdeti için çalışmalar yürütüyoruz. Bütün İslami camia ve cemaatler arasında bir ittihad kurmak istiyoruz. İnşallah ümmetin birliği için durmadan, yorulmadan ve bıkmadan çalışacağız." dedi.

Partimizin Kürdistan'da varlığını göstermesinin çok önemli olduğuna işaret eden İmaduddin Halil, parti programımızın kendisini sevindirdiğini vurgulayarak çalışmalarında başarılar diledi.

Ziyarette İmaduddin Halil, Genel Başkanımız Sağlam'a ve heyetine kaleme aldığı bir kitap seti hediye etti.

HÜDA PAR GENEL MERKEZİ

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI