Mehmet Yavuz’un ailesinden Genel Başkanımız Sağlam’a ziyaret

Merhum Mehmet Yavuz’un ailesi, yakınları ve dava arkadaşlarından oluşan bir heyet, Genel Başkanımız Sayın İshak Sağlam’ı ziyaret etti.

/ GENEL BAŞKAN / Küçült | Büyüt

Bir süre önce böbrek kanseri nedeniyle tedavi gördüğü hastanede Hakk'ın rahmetine kavuşan Mehmet Yavuz’un kardeşleri, dayıları ve dava arkadaşlarından oluşan bir heyet, Genel Başkanımız Sayın İshak Sağlam’ı, Diyarbakır İl Başkanlığımızda ziyaret etti.

Mehmet Yavuz’un kardeşleri Âdem, Bünyamin ve Yusuf Yavuz, dayıları Yasin, Aziz, Mustafa ve İsmail Bozkurt, Adıyaman İl Başkanımız Mustafa Yetiş, Kahta İlçe Başkanımız Bedir Elçi ve dava arkadaşlarından oluşan heyet, Diyarbakır İl Başkanlığı kabul salonunda karşılandı.

Yavuz ailesini Genel Başkanımız İshak Sağlam’ın yanı sıra Genel Başkan Vekilimiz Zekeriya Yapıcıoğlu, Genel Başkan Yardımcılarımız M. Hüseyin Yılmaz, Vedat Turgut, GİK üyemiz Şeyhmus Tanrıkulu ve partililerimizden oluşan heyet karşıladı.

Ziyarette merhum Mehmet Yavuz’un ruhuna Fatiha okunurken, karşılıklı sabır temennilerinde bulunuldu. Hayatından bazı kesitlerin sunulduğu ziyarette, Yavuz’un büyük bir dava adamı olduğu vurgusu yapıldı.

Merhum Yavuz’un kardeşi Adem Yavuz, merhumun büyük bir değer olduğunu, öğretmenler arasında çok sevildiğini belirterek, eğitimcilik alanında çok verimli bir hayat geçirdiğini ve eğitim camiasına güzel izler bıraktığını hatırlattı.

Ziyarette, Yavuz’un ölümünden önce de sonra da İslam’a hizmet ettiği, birçok ülkeden insanların onun vefatıyla birlikte üzüntü duydukları dile getirilirken onun disiplinli, ahlaklı, entelektüel, iyi bir siyasetçi, İslam’ın sorumluluklarını yerine getiren ender bir şahsiyet olduğuna dikkat çekildi.

Ziyaret sonunda merhum Yavuz’un vefat etmeden önce kaydettiği, “İbadetlerimize devam, ihlasa devam. Karşılıksız bir şekilde iyilik yapmaya devam” sözlerinin yazılı olduğu ve Yavuz’un fotosunun olduğu tablo Genel Başkan İshak Sağlam’a hediye edildi.

Partimizin Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüten merhum Mehmet Yavuz, böbrek kanseri teşhisiyle tedavi gördüğü Dicle Üniversitesi Onkoloji Hastanesinde, Kurban Bayramından 2 gün önce Cuma gecesi saat 01.05 civarında vefat etmiş, aynı gün memleketi Adıyaman’ın Kâhta ilçesinde Cuma namazına müteakip Oduncular Aile Mezarlığında toprağa verilmişti.

DİYARBAKIR İL BAŞKANLIĞI

 

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI