Batman İl Başkanlığımızdan şehid ve tutuklu ailelerine ziyaret

Batman İl Başkanımız Davut Şahin beraberindeki heyetle, Batman'da İslami yaşantılarından dolayı cezaevinde bulunanlar ile karanlık güçlerce katledilenlerin ailelerini ziyaret ederek bayramlaştı.

/ ZİYARETLER / Küçült | Büyüt

Batman İl Başkanımız Davut Şahin, beraberindeki heyetle Batman'da İslami hizmetlerinden dolayı cezaevine atılan 28 Şubat ve FETÖ mağdurları ile karanlık güçlerin maşaları tarafından katledilenlerin ailelerini ziyaret ederek, bayramlarını tebrik etti.

Ziyaretlerde İl Başkanımız Şahin, şehid ve mahkûmların çocuklarına da yakından ilgi gösterdi. Tutuklu ve şehid yakınları ise böylesi ziyaretlerin kendilerini oldukça memnun ettiğini belirterek, heyetimize teşekkürlerini iletti.

Ziyaretlerin ardından açıklamalarda bulunan İl Başkanımız Davut Şahin, il, ilçe ve gençlik kolları teşkilatlarıyla birlikte tüm mağdur ailelere ziyaretler gerçekleştirdiklerini söyledi.

Rutin ziyaretler dışında her bayramda mağdur aileleri unutmayarak acılarını paylaşmak adına bu tür ziyaretler gerçekleştirdiklerini aktaran Şahin, “28 Şubat zihniyetinin ve FETÖ yargısının mağdur ettiği, ayrıca emperyalistelerin uşaklarının şehid ettiği ailelerin Kurban Bayramı’nı tebrik etmek üzere kendilerini ziyaret ettik. Bu ailelerin yaşadıkları mağduriyetlerinde yalnız olmadıklarını, HÜDA PAR olarak yanlarında olduğumuzu, dertlerine ortak olduğumuzu, elimizden gelen bütün imkanları kendileriyle paylaştığımızı vurgulamak, yanlarında olduğumuzu beyan etmek üzere kendilerini ziyaret ettik. Ailelerin sıkıntı ve sorunlarını dinliyoruz.” diye konuştu.

“Hâlâ haksız yere cezaevinde tutulan kardeşlerimiz var”

Hâlâ cezaevlerinde FETÖ’nün mağdur ettiği mahkûmların olduğunu anımsatan Şahin, “Halen haksız yere cezaevinde tutulan kardeşlerimiz var. Hükümetin bu hukuksuzluğa, insani drama bir an önce son vermesi gerekir. Gerek hükümet gerekse de elinde imkân olup da bu mağduriyeti gidermek istemeyen herkes bu vebalin altındadır. Bu insanların çocukları, aileleri hasret içerisinde, imkânsızlıklar içerisinde… Bir an önce bu mağduriyetlerin bitirilmesi gerekir.” ifadelerini kullandı.

“50 bayramdır hasret geçirmektedirler”

Konuşmasının devamında Şahin şunları söyledi: “FETÖ’nün ve diğer karanlık güçlerin mağdur ettiği aileler neredeyse 50 bayramdır cezaevindeki yakınlarından uzakta hasret geçirmektedirler. Maalesef bu insanlar haksız, hukuksuz yere cezaevinde tutulmakta, aileleri dışarda mağdur edilmektedir. Artık bayramları ayrı geçirmesinler diye hükümetin elini taşın altına koyup üzerindeki bu vebalden kurtulması, bu insanları özgürlüklerine kavuşturması gerekir. Zaten büyük bir insani dram yaşanıyor, yaşanmaktadır.”

BATMAN İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI