Diyarbakır İl Başkanımızdan kabir ziyareti

Diyarbakır İl Başkanımız Osman Aktaş, şehitlerin kabirlerini ziyaret etti.

/ ZİYARETLER / Küçült | Büyüt

Bayram namazını merkez Bağlar ilçesinde bulunan Nur Camii’nde eda eden Diyarbakır İl Başkanımız Osman Aktaş ve beraberindeki heyet,1990’lı yıllarda katledilen şehitlerin kabirlerini ziyaret etti.

Aktaş, buradan 6-7 Ekim  saldırılarında vahşice katledilen Yasin Börü ve arkadaşlarını anma programına katıldı.

Programda kabirleri tek tek ziyaret eden Aktaş, şehit ailelerinin bayramını tebrik etti.

Aktaş, anma programının ardından siyonistlerin Mavi Marmara Gemisi’ne yaptığı saldırıda şehit edilen Ali Haydar Bengi’nin kabrini ziyaret ederek dua etti.

Kabir ziyaretlerinin ardından açıklamalarda bulunan Aktaş, vahşetin günümüzle sınırlı olmadığına işaret etti.

Emperyalist güçlerin bölgedeki oyunlarına dikkat çeken Aktaş, İslam’ın kaybolmaya yüz tuttuğu dönemde bir avuç şuurlu Müslümanın yapmış olduğu mücadelenin yerli uşaklarca kabul edilmediğini ve şehitler verildiğini belirtti.

Katliamların son zincirinin de Yasin Börü ve arkadaşları olduğunu dile getiren Aktaş, “Malumunuz yine böyle bir Kurban Bayramı gününde mustazaf halkın et ihtiyacını karşılamak için mazlum halka bir lokma et vermek için kapılarını tek tek gezen gençlerimiz insanlıktan nasibini almayan insan kılıklılar tarafından hunharca ve vahşice katledildiler. Yüreğimiz her zaman onları andıkça kan ağlıyor. Bu kardeşlerimizin Rabbim şehadetini kabul etsin, mekânlarını cennet etsin, bizleri de onların şefaatine nail kılsın” dedi.

"Kur’an ve sünnet sancağı altında birlik olmayı diliyorum"

90’lı yıllarda katledilen şehitlerin kabirlerini de ziyaret ettiğini hatırlatan Aktaş, “Malumunuz bu bölge İslam’a susamış bir halkın yaşadığı bir bölgedir. Emperyalist güçler tarafından sürekli bu halkın gerek dinini, davasını, imanını çalmak için birçok entrika çevrilmiş ve oyunlar kurulmuştur. İslam’ın kaybolmaya yüz tuttuğu o dönemde bir avuç şuurlu Müslümanın İslam’ın kaybolmaması için yapmış olduğu mücadele neticesinde İslam’ı kabul etmeyen, İslam’a asla ve asla tolerans tanımayan bazı güçler tarafından Müslümanlar şehit edildi. O dönem içerisinde yaşayan şehitlerin de kabrini ziyarettik. Rabbim onların şehadetini kabul etsin. Allah zalimlere fırsat vermesin, Müslümanların vahdetini, birliğini, beraberliğini artırsın, bu ümmete Kur’an ve sünnet sancağı altında bir araya gelmeyi nasip etsin. Tüm İslam ümmetinin bayramını tebrik ediyorum. Bu bayram inşallah Müslümanların vahdetine vesile olacak” ifadelerini kullandı.

DİYARBAKIR İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI