KURBAN BAYRAMI MESAJIMIZ

Genel Merkezimizin Kurban Bayramı mesajı;

/ BASIN AÇIKLAMALARI / Küçült | Büyüt

İslam ümmeti olarak bir Kurban Bayramı’na daha vasıl olmanın sürurunu yaşıyoruz. İslam ülkelerinde yaşanan acılara, katliamlara, açlıklara, milyonların yerlerinden yurtlarından uzaklarda mülteci durumuna düşmesine ve yaşadığımız acı firaklara rağmen Allah(cc)’ın ikram ve ihsanlarından olan bayramların verdiği sosyal, içtimai ve manevi hazzı iliklerimize kadar hissediyoruz. Bu vesile ile bütün İslam ümmetinin mübarek bayramını tebrik ediyor, bayram vesilesi ile hissedilen sevinç ve mutluluğun daimi olmasını Kerim olan Rabbimizden diliyoruz.

Kurban Bayramı, kesilen kurbanlar boyutu ile; en değerlilerimiz olan İsmaillerimizi Allah(cc)a adamanın provasını gerçekleştirmek, fakir ve muhtaçların yokluklarını bir günlük de olsa hissetmek ve sevinmelerine vesile olmak yönüyle bütün müslümanları eş zamanlı olarak harekete geçiren bir dayanışma hareketidir.

Yine bu bayram, hac ibadeti boyutuyla da; dünyanın her tarafından dili, rengi, mezhebi, ırkı ve etnik aidiyeti ne olursa olsun milyonlarca Müslümanı bütün farklılıkların ötesine taşıyarak Allah(cc)ın evinin etrafında cem’etmesi itibarıyla bir vahdet provasıdır. 

Bu konjonktürde ümmetsel bütünlüğün fiili bir provası olan Kurban Bayramı’nı idrak ediyor olmamız çok anlamlıdır. Bu vesile ile idrak ettiğimiz mübarek Kurban bayramının Afganistan’dan Keşmir’e, Suriye’den Arakan’a, Yemen’den Libya’ya, Filistin’den Sudan’a kadar islam düşmanlarının dayattığı savaş ve kaos nedeniyle acıyı iliklerine kadar hisseden islam ümmetinin kurtuluşuna, birlikteliğe, kardeşliğe vesile olmasını Kadir olan Rabbimizden temenni ediyoruz.

HÜDA PAR GENEL MERKEZİ

 

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI