Gaziantep Gençlik Kollarımızdan basın kuruluşlarına ziyaret

Gaziantep Gençlik Kollarımızdan bir heyet "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü" münasebetiyle kentteki basın kuruluşlarını ziyaret etti.

/ ZİYARETLER / Küçült | Büyüt

Gaziantep Gençlik Kolları Başkanımız Ubeydullah Çakır ve partililerden oluşan bir heyet, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü" münasebetiyle kentte görev yapan basın kuruşlarını ziyaret ederek, basın mensuplarının gününü kutladı.

Sıcak ortamda gerçekleşen ziyaretlerde özellikle kentte yerel olarak yayın yapan gazete ve TV’lerin yaşadığı ekonomik sıkıntılar hakkında konuşuldu.

Gaziantep Gençlik Kolları Başkanımız Übeydullah Çakır, Başkan Yardımcımız Erdal Kutlu, Şehitkamil İlçe Gençlik Kolları Başkanımız Salih Demir’den oluşan heyet ilk olarak Güneydoğu Gazeteciler Federasyonu (GGF) Genel Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Basın Cemiyeti (GBC) Başkanı, Mega Medya Genel Müdürü Arif Kurt’u ziyaret etti. Heyeti, GGF ve GBC Başkanı Arif Kurt karşıladı.

Kentteki gazetecileri bu anlamlı gününde ziyaret etmek istediklerini ve gazetecilerin “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü kutladıklarını belirten Çakır, basının önemine ve basın çalışanlarının zor şartlar altında fedakarca çalıştıklarına değindi.

Heyetimiz, daha sonra Referans Gazetesini ziyaret etti. Heyetimizi, Referans Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yaşar Yavuz karşıladı. Sıcak bir ortamda gerçekleşen ziyarette konuşan Çakır, “Gençlik meselesi oy meselesi değildir. Tek derdimiz gençlerimize İslam’ı vermektir, dava şuurunu vermektir. Yeter ki kendilerini kurtarabilsinler.” dedi.

Yavuz da, heyetimize yapmış oldukları ziyaretten dolayı teşekkürlerini ileterek, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Heyetimiz buradaki ziyaretlerinin ardından da Gaziantep Medya Mensupları Derneği (GAMED) ve Kervan FM’i ziyaret etti. Heyetimizi GAMED Başkan Yardımcısı ve Kervan Radyo Yayıncılık A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Ökkeş Korkmaz karşıladı.

Ziyarette gazetecilerin günlerini kutlayan Çakır, gazetecilerin çok zor şartlar altında önemli bir görevi yerine getirdiklerini söyledi.

Gazetecilere görevlerinde başarı dileyen Çakır, “Gece gündüz demeden çalışarak halkın haber alma ve bilgi edinme hakkı için mücadele eden tüm basın mensuplarının ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyorum.” dedi.

Heyetimizi bu anlamlı günde, gazetecileri bizatihi ziyaret etmelerini önemsediklerini belirten Korkmaz, heyetimize yapmış oldukları ziyaretten dolayı teşekkürlerini ileterek, bu tür ziyaretlerin da gazetecilerin çalışma azmini artırdığını belirtti.

Heyetimiz son olarak İlke Haber Ajansı (İLKHA) Gaziantep İl Bürosunu ziyaret etti. Heyeti, İLKHA Gaziantep İl Temsilcisi İbrahim Koçyiğit karşıladı.

İLKHA'nın çalışmaları hakkında bilgi veren Koçyiğit de ziyaretlerinden dolayı Çakır’a teşekkür etti.

GAZİANTEP İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI