Genel Merkezimizden Muhammed Mursi’nin şehadetine ilişkin açıklama

Mahkeme salonunda şehadete erişen Muhammed Mursi hakkında değerlendirmede bulunan Genel Merkezimiz, İslam ümmetinin, şehid Mursi’ye bu direnişi için minnettar kalacağını ve yolunu sürdüreceğini vurguladı.

/ GENEL MERKEZ / Küçült | Büyüt

İnna Lillah We İnna İleyhi Raciun

“Şüphesiz biz Allah’tan geldik ve yine O’na döneceğiz”

“Mü’minlerden öyle adamlar vardır ki, Allah’a verdikleri söze sâdık kaldılar. İçlerinden bir kısmı verdikleri sözü yerine getirmiştir (şehit olmuştur). Bir kısmı da (şehit olmayı) beklemektedir. Verdikleri sözü asla değiştirmemişlerdir.” (Ahzab 23)

Mısır’ın meşru Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, zulüm ve diktatörlüğün icra edildiği mahkeme salonunda şehit olmuştur. Kendisi yıllardan beri zalim Sisi cuntasının zindanlarında en ağır işkence ve kötü muamelelere karşı onurlu ve izzetli bir mücadele ortaya koymuştur.  Mursi, yüze yakın İhvan-ı Müslimin lideri ile birlikte aziz İslam bayrağını hiçbir zaman yere düşürmeyerek diğer tevhid kahramanları gibi bir duruş ortaya koymuştur.

Mısır cuntasının kendisine ve dava arkadaşlarına reva gördüğü haksızlık, zulüm ve işkencelerin yanında, İslam ümmeti tarafından yalnız bırakılmışlığın derin acısını ve hüznünü de iliklerine kadar hissetmiştir. Ancak buna rağmen asla zalim ile uzlaşmayı tercih etmemiş, selefleri gibi geride kalan dava arkadaşlarına kutlu bir liderlik mirası bırakmıştır. İslam ümmeti, aziz İslam davası var olduğu müddetçe, şehid Muhammed Mursi’ye bu duruş ve direnişi için minnettar kalacak ve yolunu sürdürecektir.

Bu vesile ile;

HÜDA PAR olarak Muhammed Mursi’nin şehadetini tebrik ediyoruz. Direniş ve kararlılık timsali aziz ailesi, dava arkadaşları ve ihvan-ı Müslimin cemaati başta olmak üzere bütün İslam ümmetine taziyelerimizi iletiyoruz.

HÜDA PAR GENEL MERKEZİ

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI