Erbil temsilciliğimizden Jiyar Enstitüsü'ne ziyaret

Erbil temsilciğimizden bir heyet, Irak Kürdistanı'nda irşat ve eğitim çalışmaları yapan Jiyar Eğitim ve Kişisel Gelişim Enstitüsüne ziyarette bulundu.

/ ZİYARETLER / Küçült | Büyüt

Erbil Temsilciliğimizden bir heyet, Irak Kürdistan'ında faaliyet yürüten Jiyar Eğitim ve Kişisel Gelişim Enstitüsüne (Înstityutî Jiyar Bo Perwerde w Geşepêdanî Miroyî) nezaket ziyaretinde bulundu.

Erbil Temsilcimiz Abdussamed Yalçın ile beraberindeki partilileri, Jiyar Eğitim ve Kişisel Gelişim Enstitüsü Erbil Şube Başkanı Haşim İsmail ile enstitü üyeleri karşıladı.

Merkezi Süleymaniye'de bulunan irşat, vaaz, aile, eğitim, sağlık ve yardımlaşma alanlarında çalışmalar yürüten enstitü üyeleriyle fikir alışverişlerinde bulunan heyetimiz, enstitü üyelerinin geride bıraktığımız Ramazan Bayramlarını tebrik etti.

Erbil Temsilcimiz Yalçın, daha önce Türkiye'de kendilerini ziyaret eden Jiyar Enstitüsü'ne yaptıkları ziyaretin nezaket amaçlı olduğunu söyledi.

Ziyaretleri hakkında bilgi veren Yalçın, Jiyar Enstitüsünü kastederek "Bu kuruluşun bütün yöneticileri ve yetkilileri akademisyenlerden oluşmaktadır ve akademik düzeyde İslami eğitim veriyorlar. Akademik düzeyde davetçi yetiştiriyorlar. Güzel çalışmalar yapıyorlar. Temsilciliğimizin açılışında da ve sonrasında da bizi ziyaret ettiler. Biz de bu münasebetle hem iadeyi ziyarette bulunduk hem de medya ve eğitim konusunda enstitü üyeleriyle fikir alışverişinde bulunduk." dedi.

Jiyar Eğitim ve Kişisel Gelişim Enstitüsü Erbil Şube Başkanı Haşim İsmail de heyetimizin yapmış olduğu ziyaretten dolayı teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

HÜDA PAR GENEL MERKEZİ

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI