Genel Başkanımız Sayın Zekeriya Yapıcıoğlu, pazartesi günü vefat eden Hasan Kılıç için İsmailağa Cemaati'ne taziye ziyaretinde bulundu ve yine aynı gün vefat eden Yemenli alim Prof. Dr. Şeyh Abdülmecid Zindani için kurulan taziyeye de iştirak ederek Zindani’nin dava arkadaşlarına taziyede bulundu.

Genel Başkanımız Sayın Zekeriya Yapıcıoğlu, genel başkan yardımcılarımızdan Abdullah Aslan, Mehmet Eşin ve Mahmut Şahin'in yanı sıra Mersin Milletvekilimiz Faruk Dinç ve İstanbul İl Başkanımız İsa Güvendik ile birlikte Fatih'te bulunan İsmailağa Vakfı'nda kabul edilen taziyeye katıldı.

Burada İsmailağa Cemaati’nin yeni Şeyhi Ahmet Fikri Doğan Hocayı ziyaret ettikten sonra merhumun çocuklarından Hüsnü ve Abdullah Kılıç ile görüşen Yapıcıoğlu, taziye dileklerini ileterek merhum için Fatiha okudu.

Yapıcıoğlu ve beraberindeki heyet ardından merhum Hasan Kılıç ile aynı gün vefat eden ve yine aynı gün Fatih Camii'nden ebediyete uğurlanan Abdülmecid Zindani için Başakşehir'de kabul edilen taziyeye iştirak etti.

Dünya Müslüman Âlimler Birliği’nin kurucularından olan ve Müslüman Kardeşlerin Yemen Lideri sayılan Prof. Dr. Abdülmecid Zindani’nin Başakşehir'de kabul edilen taziyesine katılan Genel Başkanımız Sayın Zekeriya Yapıcıoğlu, Zindani'nin ailesine ve dava arkadaşlarına taziyelerini sundu.

“Ulema enbiyanın varisidir. Varis olan âlimlerden birisini kaybettik”

Taziyede bir konuşma yapan Yapıcıoğlu, "Âlimin ölümü âlemin ölümü gibidir. Gerçekten ulemanın içerisinde çok değerli bir âlimimizi kaybettik. Allah'u Teâlâ makamını cennet, mekânını âli eylesin. Rabbim geride kalanlara sabr-ı cemiller ihsan eylesin. Böyle âlimler dünyanın neresinde olursa olsun, onların ilimlerinden bütün bir İslam ümmeti istifade etmeye devam edecektir. Elhamdülillah bugün teknik imkânlarla hangi dilden eser yazacaklarsa yazsınlar bu eserlerin farklı dillere tercümesi yapılarak bütün bir ümmetin istifade etmesi mümkün oluyor. Ulema enbiyanın varisidir. Varis olan âlimlerden birisini kaybettik. Allah'u Teala bizleri alimsiz, amelsiz ve ihlassız bırakmasın. Merhum Zindani'yi ilmiyle amil, muhlis bir âlim olarak bildik. Allah'u Teala hüsnü şehadetini kabul eylesin. Bizleri de âlimlerimizin ilminden istifade edenlerden eylesin. Onların bize gösterdiği, aydınlattığı yolda sıratı müstakim üzerine yürüyüp son nefesimizi vermeyi Allah'u Teala cümlemize nasip etsin." dedi.

"Gazze konusunda alimlere çok iş düşüyor"

Ümmetin; ilmi ile amil, muhlis alimlerin yol göstericiliğinde, içerisinde bulunduğu acıklı durumdan kurtulabileceğini aktaran Yapıcıoğlu, "Bu konuda ulemaya çok büyük sorumluluklar düşüyor. Elbette sadece ulema değil, bugün Gazze'de şahit olduğumuz o manzara aynı zamanda ulemaya daha çok vazifeler düştüğünü gösteriyor. Rabbim sıratı müstakim üzerine ilerleyen ulema ve ümeranın vahdetini dünya gözüyle görmeyi bize nasip eylesin. Alimlerimiz ve idarecilerimiz kendi aralarında Gazze'nin durumundan bir ders çıkartıp ümmetin niçin vahdete ermediği konusunda kafa yorup, inşallah ümmetin ittihadına ve vahdetine giden yolları açmak için gayet içerisinde olurlarsa, bir araya gelirlerse inşallah ümmetin vahdeti de arkasından gelecektir. Gazze'nin ve Filistin'in bugün bu durumda olması siyonist düşmanın çok geniş teknolojik imkanlara sahip olmasından ya da dünyanın süper güçlerinin onların arkasında olmasından kaynaklanmıyor. Daha çok İslam ümmetinin parçalanmışlığından ve bizim zayıflığımızdan kaynaklanıyor. Rabbim bütün Müslümanları, Ümmet-i Muhammed'i böyle bir meseleye vesile kılmak suretiyle bir araya toplasın, dağınıklığımızı gidersin ve hürriyetine kavuşmuş Mescid-i Aksa'da birlikte namaz kılmayı bizlere nasip etsin. Allah hepinizden razı olsun, Şeyhimize rahmet eylesin, geride kalanlara hayırlı ömürler ihsan eylesin." diye konuştu.