Yeni eğitim ve öğretim yılına ilişkin bir mesaj yayımlayan Genel Başkanımız Zekeriya Yapıcıoğlu, okul masraflarının ekonomik sıkıntı yaşayan aileler açısından büyük bir külfete dönüşmekte olduğunu, kırtasiye masrafları ve servis ücretlerinin dar gelirli aileler için karşılanması gerektiğini söyledi.

Milyonlarca öğrenci için ilk ders zili bugün çaldı.

Üç ay süren yaz tatilinin ardından 20 milyon öğrenci ve 1,2 milyona yakın öğretmen için 2023-2024 eğitim öğretim yılı bugün başladı.

Genel Başkanımız Zekeriya Yapıcıoğlu, sosyal medya hesabı üzerinden yeni eğitim-öğretim yılına ilişkin bir mesaj yayımladı.

Yapıcıoğlu, yeni eğitim ve öğretim yılının öğrencilere, öğretmenlere ve velilere hayırlara vesile olmasını diledi.

Ücretsiz ders kitapları ve yardımcı kaynakların Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilere ulaştırılmasının yeterli olmadığını belirten Yapıcıoğlu, kırtasiye masrafları ve servis ücretlerinin de en azından dar gelirli aileler için karşılanması gerektiğini söyledi.

Başarının asıl ölçüsünün iyi bir insan yetiştirmek olduğuna vurgu yapan Yapıcıoğlu, sosyal medya hesabı üzerinden şu ifadelere yer verdi:

"Bugün başlayan yeni eğitim-öğretim yılının, 20 milyonu aşkın öğrencimiz ve 1 milyonu aşkın öğretmenimiz için başarılı geçmesini diliyorum.

Eğitimde başarının asıl ölçüsünün iyi bir insan yetiştirmek olduğunu unutmamamız gerekir.

Öte yandan her ne kadar Anayasada ilköğretimin zorunlu ve devlet okullarında parasız olduğu belirtilse de eğitim, ekonomik sıkıntı yaşayan aileler açısından büyük bir külfete dönüşmektedir.

Sadece okul parası almamak veya ders kitaplarını temin etmek eğitimin parasız olduğu anlamını karşılamaz. Kırtasiye masrafları ve servis ücretlerinin de en azından dar gelirli aileler için karşılanması gerekir.

Bu vesileyle bir kez daha yeni eğitim-öğretim yılını tebrik ediyor, öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum.”