Trabzon’da üyelerimize yönelik linç girişimi hakkında basın açıklaması

Trabzon’da üyelerimize yönelik linç girişimi hakkında basın açıklaması

Bugün Trabzon’da seçime yönelik tanıtım standı açan üyelerimize yönelik bir linç girişimi gerçekleştirilmiştir.
Kendini bilmez bir güruhun, üyelerimize yönelik sözlü ve fiili saldırıları, cana kast eden bir linç girişimine doğru evrilmiştir.

Trabzon’da bugün meydana gelen linç girişimi spontane gelişmiş bir vaka değildir. Cumhurbaşkanlığı seçiminde tarafımızı belli ettiğimiz andan itibaren Partimiz aleyhinde belli odaklar tarafından sistematik bir tecrit-tehdit-yıldırma politikası yürütülmektedir. Devam eden karalama ve kara propagandanın etkisiyle ülkenin farklı şehirlerinde üye ve gönüllülerimize karşı saldırılar başlamış ve bu saldırılar artık direk canlarımıza kast eder boyuta ulaşmıştır. Özellikle CHP Genel Başkanı ve yetkililerinin, İyi Parti Genel Başkanı ve yetkililerinin, Mansur Yavaş ve Ümit Özdağ’ın partimizin ismini belirterek yapmış olduğu hedef göstermeler kendilerine bağlı çetevari yapılar tarafından talimat olarak alınmıştır. Trabzonlu kardeşlerimizin birliğimize, kardeşliğimize, ülkemizin huzuruna ve barışına ne kadar düşkün olduğunu, bu magandalara prim vermediğini biliyor ve HÜDA PAR’a sahip çıktığını da görüyoruz. Trabzonlu kardeşlerimizi bu duruşlarından dolayı ayrıca tebrik ediyor şükranlarımızı sunuyoruz.

Bir yandan HDP’li grupların silahlı saldırıları altında seçim çalışması yürüten üyelerimiz, diğer yandan CHP, İyi Parti, Zafer Partisi tarafından organize edilen holiganların linç girişimine maruz kalmaktadır. Yapılan saldırılar göstermektedir ki; ismi CHP olsun, İyi Parti olsun, Zafer Partisi olsun veya HDP (Yeşil Sol) olsun, ortak amaçları ülkeyi kargaşaya sürükleme peşinde olan bir kaos ittifakı ile karşı karşıyayız.

Kaos ittifakına şunu söylemek istiyoruz; Seçimi kaybetme korkusuyla yapmış olduğunuz itibarsızlaştırma ve düşmanlaştırma operasyonları sonucunda meydana gelen saldırılar sizin kirli ve çirkin yüzünüze bir kara leke olarak yapışmıştır. Kazanmayı hayal ettiğiniz hiçbir seçim, milletimizin huzur ve barışından daha değerli değildir. Bu ülkenin evlatlarını kirli emellerinize, karanlık tezgahlarınıza alet etmeye çalışmaktan vazgeçin. Kaybedeceksiniz!...

Kamuoyuna da şunu söylemek istiyoruz. Ülkeyi bir ateşe sürüklemek isteyen faşistlerle sosyalistlerin ittifakına karşı partimiz HÜDA PAR, ülkenin menfaatini önceleyerek sağduyulu davranmaya devam edecek, provokasyonlara karşı temkini ve itidali elden bırakmayacaktır. Bu vesileyle ilk günden beri dile getirdiğimiz sözümüzü bir daha vurguluyoruz. Biz savaşa değil, seçime gidiyoruz. Seçimden sonra da şimdi olduğu gibi akraba olarak, komşu olarak, mesai arkadaşı olarak birbirimizin yüzüne bakmaya devam edeceğiz. Sakın kimse karanlık mahfillerde planlanan oyunlara kanarak akrabasına, komşusuna, mesai arkadaşına düşmanlık yapmasın. Bu ülkenin insanı sevgi ile bir arada durmuştur. Yine sevgi içinde birlik ve beraberliğine devam edecektir.

Mahmut Şahin | HÜDA PAR Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı

Tarih

03-05-2023

Konum

Genel, Türkiye

Kategori

Gündem