“Emperyalistlere, kuklalarına ve kiralık katillerine boyun eğmeyeceğiz”

“Emperyalistlere, kuklalarına ve kiralık katillerine boyun eğmeyeceğiz”

Mersin’de partisinin seçim standına saldırı yapılmasının ardından bir açıklama Genel Başkanımız Zekeriya Yapıcıoğlu, saldırılara sert tepki göstererek, emperyalistlere, kuklalarına ve kiralık katillerine boyun eğmeyeceklerini vurguladı.

Başta Mansur Yavaş, Selahattin Demirtaş Ümit Özdağ gibi bazı siyasilerin ve gazetecilerin ısrarla hedef göstermeye çalıştığı partimize yönelik saldırılar devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Tekirdağ’da kimliği belirsiz kişiler, kimsenin olmadığı bir saatte seçim standına saldırı yapmış. Mersin’de seçim bürosuna ses bombası atılmıştı. Kızıltepe’de bayrak asan parti üyelerimize saldırı yapılmaya çalışılmış, yine birçok farklı ilde parti tabelalarımıza yönelik saldırılar olmuştu.

Medyada çok fazla gündem olmayan bu saldırıların ardından bugün, Mersin’de ikinci bir saldırı daha düzenlendi. Silahlı, bıçaklı ve sopalı bir grup tarafından gerçekleştirilen saldırıda bazı parti üyelerimiz yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

Saldırı ile ilgili bir açıklama yapan Genel Başkanımız Zekeriya Yapıcıoğlu, yaşanan saldırılara ve partisini hedef gösteren siyasilere tepki gösterdi.

Heybelerinde millete hizmet adına bir şey bulunmayanların çapsızlıkları konuşulmasın diye partilerini hedef gösterdiğini ifade eden Yapıcıoğlu, “Savaşa değil, seçime gidiyoruz. Fakat millete düşman, memlekete zararlı mahlukat bizi tehdit etmeye ve kökleri kazınması gerekenler olarak göstermeye devam ediyor. Bizi korkutup yıldıramayacaklarını biliyorlar. Heybelerinde millete hizmet adına bir şey bulunmayanlar, çapsızlıkları konuşulmasın diye bizi hedef gösteriyor.” dedi.

Bu saldırıların 14 Mayıs seçimleriyle ilgili tavırlarının doğruluğunu teyit ettiğine vurgu yapan Yapıcıoğlu, emperyalistlere, kuklalarına ve kiralık katillerine boyun eğmeyeceklerini belirtti.

Yapıcıoğlu, “5 gün önce Mersin'de seçim büromuza EYP ile saldırı düzenlendi, bugün tanıtım standında görevli gençlerimize silahla ve bıçakla saldırdılar. Üç kardeşimizi yaraladılar. Acil şifalar diliyorum. Bu saldırılar 14 Mayıs seçimleriyle ilgili tavrımızın doğruluğunu teyit etmiştir. İnşaallah bu faşist zihniyetin kökü kazınıncaya kadar hürriyet ve adalet mücadelemiz sürecek. Emperyalistlere, kuklalarına ve kiralık katillerine boyun eğmeyeceğiz.” şeklinde konuştu.

Tarih

01-05-2023

Konum

Mersin, Türkiye

Kategori

Gündem