Basın Açıklaması

BASINA VE KAMUOYUNA

2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleme kararını açıkladığımız andan itibaren Millet İttifakı bileşenlerinden CHP ve İyi Parti ile beraber HDP/PKK partimize karşı yoğun bir kara propaganda ile saldırıya başladı.

Partimiz aleyhine itibarsızlaştırma-düşmanlaştırma-imha politikası yürüten CHP, İyi Parti ve HDP/PKK şeytanın aklına gelmeyecek yol ve yöntemlerle partimiz aleyhinde propaganda yapmaktan çekinmemektedir.

Yapılan kirli algılara karşı “Savaşa değil, Seçime gidiyoruz” söylemimizi ısrarla tekrar etmemize rağmen bir seçim için memleketi ateşe vermekten çekinmeyen CHP, İyi Parti ve HDP/PKK gün geçtikçe saldırı dozunu arttırmıştır.

En son Mansur Yavaş’ın partimiz ismini belirterek “kökünü kazıyacağız” ifadesi ile direk saldırılar başlamıştır. Önce stantlarımıza, afiş ve reklam panolarımıza yönelik olarak gerçekleşen saldırılar şu an sahada çalışan arkadaşlarımıza karşı fiili saldırı aşamasına geçmiş bulunmaktadır.

Partimize karşı yeni bir 6-8 Ekim holiganlığı ve barbarlığıyla saldırı gerçekleştirmeyi amaçlanmaktadır. Bu saldırıların talimatı Kandil’den verilmekte, Edirne Cezaevinden kurgusu hazırlanmakta, CHP ve İyi Parti merkezlerinden hedef noktalar belirlenmekte, HDP merkezinden saldırılar uygulamaya konulmaktadır.

Seçimi kaybedeceğini gören millet ittifakının ele başı iki parti ve yan ayağı olan Kandil’in kuklaları bir kez daha yenilecektir.

Bu ülkeye barış be huzurun teminatı olarak HÜDA PAR mecliste yer alacaktır. Hiçbir saldırıları bizi yolumuzdan döndüremedi, bu gün de döndüremeyecektir.

14 Mayıs akşamını bu ülke saldırgan faşistlerin ittifakını sandığa gömmüş olarak Allah’a şükrederek kutlayacağız.

Çocuklarımızı bu faşist zihniyetin iktidarına bırakmamak için canla başla çalışmaya devam edeceğiz.

Kahrolsun faşizm! Yaşasın hürriyeti ayakta tutan Hür Kadrolar!…

HÜDA PAR MERSİN İL BAŞKANLIĞI
HÜDA PAR Akdeniz Koordinatörü| Salih Demir


Tarih

01-05-2023

Konum

Mersin, Türkiye

Kategori

Gündem