Hollanda Büyükelçilik Müsteşarından Diyarbakır İl Başkanlığımıza ziyaret

Hollanda Büyükelçilik Müsteşarı Merks-Schaapveld, Diyarbakır İl Başkanlığımızı ziyaret etti.

/ TEŞKİLAT HABERLERİ / Küçült | Büyüt

Hollanda Büyükelçiliği Siyasi İşler Müsteşarı Elke Merks-Schaapveld, Diyarbakır İl Başkanlığımızı ziyaret etti.

Heyeti, Diyarbakır İl Başkanımız Şeyhmus Tanrıkulu, İl Başkan Yardımcılarımız Metin Turan ve Şükrü Aksoy kabul etti.

Diyarbakır’a geliş amaçlarının kenti daha yakından tanımak ve ilin güncel sorunlarını yerinde görmek olduğunu söyleyen Elke Merks-Schaapveld, OHAL, Kürt meselesi ve partimiz hakkında bilgi almak istediklerin de sözlerine ekledi.

Kürt meselesi başta olmak üzere çözüm süreci, çukur siyaseti ve PKK sorununun masaya konuşulduğu ziyarette, 6-8 Ekim Kobani bahaneli olaylarda yaşanan barbarlık ve vahşete de vurgu yapıldı.

Şehit Yasin Börü ve arkadaşlarının vahşice katledilişlerinin de konuşulduğu görüşmede, 5 yıllık bir süre zarfında partimize yönelik gerçekleştirilen 400 kadar saldırı hakkında bilgi veren Tanrıkulu, olayların basına yansımayan yönleri hakkında da açıklamalarda bulundu.

Avrupa devletlerinin FETÖ’ye sahip çıktığı konusunun da konuşulduğu görüşmede, 16 Nisan referandumunda Avrupa devletlerinin takındığı tavır da eleştirildi.

Özellikle 6-8 Ekim Kobani bahaneli saldırılar hakkına kendisine yöneltilen soruları cevaplayan Diyarbakır İl Başkanımız Tanrıkulu’nun verdiği cevaplar karşısında heyetin duyduğu şaşkınlık ise dikkatlerden kaçmadı.

Kendilerini gayet rahat bir ortamda hissettiklerini söyleyen Hollanda Büyükelçiliği Siyasi İşler Müsteşarı Elke Merks-Schaapveld, İl Başkanımız Tanrıkulu'ya kendilerini kabul ettiği için teşekkür etti.

DİYARBAKIR İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI